Контрасти 29. Валентину Сильвестрову – з пошаною

Субота 30.09.2023 / 18:00

Пульсує, запускає всі процеси і дає змогу відчувати життя на повну! Ми переконані, що так працює культура. Активізує небайдужих шукати в неосяжній глибині наших традицій і новаторства, нестримно креативити й досліджувати — однак залишаючись правдивим перед собою. Культура рухає світ з шаленою швидкістю, повнокровно тече у розмаїтому сьогоденні та змушує знайомитись з українським якнайскоріше. Саме на візіях українського фокусується сьогодні Львівська національна філармонія.

29-й раз, з 29 вересня по 8 жовтня відбуватиметься Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». Цьогоріч у програмі 14 подій 10-денного маратону, для яких знані колективи Львова, гості з Києва, Польщі й Німеччини приготували справжні твори-перлини, які нечасто лунають навіть на наших сценах. Кожну паузу й звук сьогодні присвячуємо незламним українцям. І віримо, що музика діє цілюще: вона дає сили й далі боронити наші переконання, свободу та майбуття.

Валентин Сильвестров — це безперечно геній, композитор,  один з найвідоміших українських  митців у світі, з яким нам пощастило жити в один час. І ще більше пощастило, що ми маємо музику Сильвестрова саме зараз, коли кожен потребує бодай в музиці мати безпечний сховок, місце діалогу з собою.

Саме таким є талант Валентина Сильвестрова, його музика торкається найболючіших ділянок душі, забираючи біль та тривогу. Секретом майстерності композитор вважає вміння дослухатись до світу, чути його мелодію.

Програми піаністки Віоліни Петриченко вирізняються глибиною задуму, тонкою працею з емоційним наповненням творів, заглибленням в кожну ноту, нещодавно піаністка представила програму з музикою Валентина Сильвестрова у Німеччині. В День народження композитора, 30 вересня солістка філармонії Віоліна Петриченко разом з меццо-сопрано Лілією Нікітчук та Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії на чолі з Володимиром Сивохіпом виконають низку творів Валентина Сильвестрова у Львівській національній філармонії, серед яких премʼєра – цикл «Пʼять мелодій на Новий Рік».

«Пʼять мелодій на Новий Рік» – це подарунок Гії Канчелі, з яким Сильвестрова пов’язує давня дружба. Кожна з пʼяти пʼєс циклу показує різні грані Канчелі-композитора, що цінував «тиху» музику, любив спірічуелс, часто співав» – Валентин Сильвестров.

• Лілія Нікітчук, меццо-сопрано
  • Віоліна Петриченко, фортепіано
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Володимир Сивохіп, диригент