Mozart BirthDay. Mozart’s power

Концертний зал Людкевича

Субота 30.01.2021 / 18:00

Концертний зал Людкевича

Вартість квитків 250 - 400 ₴

Опис

Саме в січні відомий на весь світ композитор Вольфганг Амадей Моцарт святкує свій День Народження! Відзначаймо його разом 🙂

Львівська національна філармонія підготувала серію концертів, присвячених музиці віденського класика!

Творчість Вольфганга Амадея Моцарта і до сьогодні залишається  символом класичної музики. Композитор вважав, що музика – це тиша, яка живе між звуками. Можливо, якщо музика, за словами Моцарта, це паузи, то і життя – це ті короткі перерви для зупинки у шаленому темпі нашого існування. І впродовж карантинних обмежень, збавляє темпи та усвідомлює цінність мистецтва. Впродовж січня світ святкує день народження геніального композитора і концерт оркестру INSO приєднується до святкувань.

Ідея концерту Mozart`s power проходить лейтмотивом  не лише через репертуар, а також є і у складі виконавців вечора. Солістами концерту є найвідоміші українські музиканти: Валерій Соколов, Катерина Тітова та юна Христина Михайліченко.

Розпочне концерт моцартівських шедеврів музика до драми “Тамос, король Єгипту”, написана композитором для п’єси барона фон Геблера.

Серед 27 клавірних концертів Моцарта є лише два подвійних, а Мі-бемоль мажорний концерт сам Моцарт називав “другим”. Композитор написав його у 1799 році для себе та своєї старшої сестри Наннерль (Марії Анни), яка, як і Вольфганг, була дуже талановитою музиканткою. Через декілька років композитор виконає цей твір у Відні разом із своєю ученицею, піаністкою та композиторкою Йозефіною Барбарою Ауернхаммер.

Скрипкові концерти написанні в час перебування Моцарта у Зальцбурзі на посаді концертмейстера оркестру, який утримував архієпископ Зальцбурзький. Серед усіх концертів Моцарта надзвичайно популярний є П’ятий концерт також називають “Турецьким”, через епізоди у фіналі в стилі alla turca.

Талант Моцарта до сьогодні залишається чимось феноменальним, тонким плетивом музики великого дару, що об’єднує людство у своєму звучанні.

І саме у цьому є сила музики великого австрійця!

 

Виконавці:

  • Христина Михайличенко, фортепіано
  • Катерина Тітова, фортепіано
  • Валерій Соколов, скрипка
  • Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів»
  • Віталій Протасов, дириґент

 

Програма:

Вольфганг Амадей Моцарт

  • «Тамос, король Єгипту», музика до драми Тобіаса Філіппа фон Ґеблера
  • Концерт для двох фортепіано з оркестром №10 Мі-бемоль мажор, К. 365
  • Концерт для скрипки з оркестром №5 Ля мажор, K. 219

 

 

Поділитись

Партнери