Per aspera ad astra*

Концертний зал Людкевича

Субота 19.06.2021 / 18:00

Концертний зал Людкевича

150 - 390 - 450

Опис
*Крізь терни до зірок

 

Закриття концертного сезону симфонічного оркестру «INSO-Львів»

Новий час пропонує людині все нові та нові виклики. Таким чином відбувається своєрідна трансформація уявлень про те, що вважалося непорушним і цілісним. Це, мабуть, один з таких років, який надав іншого забарвлення дійсності. Рік випробування на міцність, зокрема, для оркестру «ІNSO-Львів». Рік нових можливостей, що дозволив стати на новий щабель, видозмінитись та відкрити невичерпний внутрішній ресурс – не зважаючи на жодні внутрішні та зовнішні перешкоди творити та віднаходити ту єдину стежку співзвучання та співпраці, котра виводить із лабіринтів. Символічною є музика, яка прозвучить, наче в унісон із шляхом оркестру – музика двох композиторів, Ігоря Стравінського та Федора Якименка, долі яких яскраво перетнулись. Федір Якименко був одним із учителів геніального Стравінського.  

Для Стравінського музика – це абсолют. Він прогне аби слухач полюбив музику безвідносно та не сподівався знайти в ній такі почуття, як радість, горе, печаль, або образи природи, або фантастику, не слухати її, щоб забути “прозу життя”. Він говорив про те, що треба навчаться любити музику заради неї самої, слухати її по-іншому, тоді задоволення буде більш піднесеним і повним, тоді слухач зможе судити про неї в іншому плані і дійсно розуміти глибинну сутність цього мистецтва. Ім’я ж Федора Якименка і його музика, здається, постане із глибокого забуття, але тим не применшує вагомість цієї фігури – композитора і піаніста першої половини XX століття. Він – один із небагатьох, про якого кажуть: «співак сутінкових настроїв, зоряного неба, мрійливості і мрій», «музичний астролог, він вловлює тріпотіння і чарівність містичних сил в їхньому сяйві гри та перетинання», «самостійний, спритний, фантастичний і новий, як … Дебюссі», «музика не від світу цього», «музикант-імпресіоніст». 

Це – вечір невипадкових перетинів, зустріч взаємодоповнюючих компонентів, котрі уособлюють у собі новий шлях, нову гармонію, адже лише так можливо досягнути розквіту. Труднощі – пальне для зростання, як стверджує Кирило Карабиць, один з найяскравіших представників молодого покоління диригентів України (Головний диригент Борнмутського симфонічного оркестру (Велика Британія)і диригент Національної опери України), котрий диригуватиме концерт.

 

Виконавці:

  • Айлен Прітчін , скрипка 
  • Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» 
  • Кирило Карабиць, дириґент

 

Програма:

  • Ігор Стравінський.  Концерт для скрипки з оркестром Ре мажор (1931)
  • Ігор Стравінський.  Сюїта з балету “Жар-Птиця” (1919)
  • Федір Якименко.  Поема-ноктюрн  “Ангел” (1925)
  • Федір Якименко.  Баркарола “Мрія гондольєра” (1928)

Поділитись