Підтримка

Академічний симфонічний оркестр INSO-Lviv запрошує на концерт яскравої європейської музики з українським колоритом, що підтримує та надихає на нові звершення.

Субота 17.02.2024 / 19:00

Концертний зал Людкевича

200-700

Опис

Подейкують, коли душевні ресурси закінчуються, коли виникає бажання зійти з обраного шляху, коли зникають будь-які сили і натхнення, треба їхати в гори. А що, як ми перенесемо вас в атмосферу українських Карпат на нашому концерті у лютому? Почуйте яскраву сюїту для струнних “В горах” Миколи Колесси, а також симфонічну поему “Наші гори” Станіслава Людкевича та відчуйте, як ця неймовірна музика відновлює і наповнює вас зсередини. Не випадково талановиті львівські композитори ХХ століття Людкевич та Колесса прожили 100 та 103 роки відповідно, у часи, коли ніхто ще і не знав про ретрити в горах, або називав це зовсім іншими словами.

На 94-му році життя легендарний Станіслав Людкевич також написав “Танець кістяків”, який завершить перший відділ нашого концерту. На той час композитор вже погано бачив і не міг самостійно оформити оркестрову партитуру. Та це не завадило йому створити симфонічний шедевр європейського рівня, що продовжив тематичну лінію композиторів-романтиків Сен-Санса, Ліста та інших. Зʼявившийся у часи радянської окупації України, твір довелося назвати “Подвиг”. Проте сьогодні ми повертаємо мистецьким творам справжні імена, відкриваючи правдиві сторінки української історії.

Фіналом нашого музичного вечора стане Симфонія №4 Йоганнеса Брамса. “Четверта грандіозна, надзвичайно самобутня, надзвичайно нова, народжена могутньою індивідуальністю, дихає незвичайною енергією від першої до останньої ноти» – так відгукувався про цю симфонію видатний дириґент 19 століття Ганс фон Бюлов. І хто ми такі, щоб йому заперечувати. Додамо лише, що вічним шедевром цю музику робить неабияка емоційність та сила, яка з роками не втрачає своєї актуальності, а лише перероджує і примножує свої сенси для кожного покоління слухачів, стаючи справжнім джерелом підтримки.

 

Виконавці:

  • Академічний симфонічний оркестр INSO-Lviv Львівської національної філармонії

  • Роман Кресленко, диригент

Програма:

 

  • Микола Колесса. Сюїта для струнного оркестру “В горах”

  • Станіслав Людкевич. Симфонічна поема “Танець кістяків”

  • Станіслав Людкевич. Симфонічна поема “Наші гори”

  • Йоганнес Брамс. Симфонія №4 мі мінор, тв. 98

 

Володимир Бєглов, модератор

 

Живий звук

Поділитись