Серце Оксани

Вперше в Україні

Перша дитяча опера

Першої української жінки-композиторки

«Серце Оксани» (1960) – опера, яка подолала непростий шлях для того, щоб її почули та побачили.

Написана першою українською жінкою-композиторкою Стефанією Туркевич у Великій Британії, вперше поставлена у Канаді, композиція ще ні разу не виконувалась в Україні!

Лише через 60 років після написання ця композиція буде поставлена у Львові!

Це стало можливим завдяки проф.Стефанії Павлишин, видатній українській музикознавиці, яка 2003 року на запрошення доньок композиторки, у Великій Британії дослідила рукописи творів Стефанії Туркевич і у 2004 році видала книжку про композиторку «Перша українська композиторка Стефанія Туркевич-Лісовська-Лукіянович». На прохання С. Павлишин і у співпраці з родиною композиторки подружжя Павло та Ляриса Гуньків оцифрували рукописи мисткині і це дало змогу у 2017 році повернути в Україну доробок С. Туркевич-Лукіянович.

У постановці задіяно понад 60 учасників, серед яких значну частину становлять діти (що цілком відповідає творчому задуму авторки): інструментальний ансамбль Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії, 8 солістів, дитячо-молодіжний камерний хор «ЖАЙВІР» та балетна школа-театр L.Stage.

Опера-казка «Серце Оксани» стала однією із переможців цьогорічного конкурсу «Фокус на культуру» від Львівської міської ради.

Постановка дитячої опери С. Туркевич-Лукіянович стане одним із перших кроків до відкриття творчої спадщини маловідомої, незаслужено забутої мисткині, творчість якої у радянські часи опинилася під забороною.

• Оксана – Ольга Томків-Верхоляк
  • Роман брат – Володимир Щигіль
  • Влодко брат – Сергій Кутепов
  • Мама, Сонце – Ірина Мельник