Тріумф любови

Вівторок 13.10.2020 / 19:00

Концертний зал ім. С. Людкевича Концертний зал Людкевича

Квитки можна придбати в касі філармонії. Вартість квитків 300 - 400 - 500 ₴

2020 рік є особливим для музичного світу, адже Бетховену виповнюється чверть тисячоліття – 250 років!

З нагоди великого Бетховенського ювілею репертуарне наповнення кожного театру та концертного залу світу, продовжує рясніти творами композитора!

Та через карантинну перерву для культурної індустрії, небагатьом вдалося втілити грандіозні плани: найбільші фестивалі та локальні проєкти були закритими, або переходили в digital-формати.

Але музика віденського класика в найбільш мовчазний рік, продовжує звучати.  І саме Увертюра №3 “Леонора”  Людвіга ван Бетховена стане урочистим відкриттям концерту.

Свої скрипкові концерти молодий Моцарт написав у своєму рідному Зальцбурзі в час, коли працював концертмейстером оркестру в єпископа. Талант Моцарта розквіт як у композиторському письмі, так у виконавстві. Адже батько Моцарта – Леопольд, пильно стежив за виконавським “ремеслом” своїх дітей, Вольфі та Наннерль, став їхнім  першим педагогом. Власне, Леопольд Моцарт написав один із перших в історії підручників для скрипалів – “Мистецтво гри на скрипці”, відтак, його геніальний син продовжив родинні музичні традиції у власному скрипковому репертуарі.

Багатогранна творчість сучасного композитора Олександра Козаренко охоплює різні жанри, та особливим є звернення композитора до народних джерел. Уміння працювати з архаїкою, витворювати концертні шедеври з народної пісні свідчить про делікатну майстерність Козаренка до національної тематики. “П’ять весільних ладкань з Покуття” було створене на основі музики, яку писав композитор на початку 90-х для вистави “Покутське весілля”. Частини твору розгортаються відповідно до традиційного весільного обряду: перша ладкання  випікання короваю; друге – плетіння вінка; третє – викуп вінка; четверте – батьківське благословення; останнє – збирання молодої, похід до церкви та таїнство шлюбу.

• Андрій Мурза, скрипка
  • Євген Крук, скрипка
  • Оксана Нікітюк, голос
  • Академічний симфонічний оркестр “INSO-Львів”