Віртуози 42. Концерт-закриття: Молитва

Неділя 04.06.2023 / 18:00

Концертний зал Людкевича

150–350

Опис

Тема 42-го фестивалю «Віртуози» пов’язана із непростим часом, у якому живе і бореться Україна. Наші «музи не мовчать»: музиканти продовжують освітлювати шлях до перемоги своїм мистецтвом, втішаючи душі й зранені серця. У фокусі Фестивалю — молоді українські віртуози; імениті іноземні виконавці, музика від бароко до сучасного танго, а також, найголовніше, — українське музичне мистецтво.
———

Попри десятий рік тривалої російсько-української війни, іноземні музиканти приїздять до Львова засвідчити нашу єдність та підтримати дух. Цього разу один із найвідоміших серед свого покоління, італійський дириґент Рафаель Понті разом з Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії представлять програму з романтичних та сучасних творів. 

Важливим штрихом події є Концерт для гобоя з оркестром. Поряд з широкими мелодичними лініями та справді віртуозним завершенням уживається його натхненна пасторальна естетика. Юджин Гуссенс у цьому творі кидає виклик найкращим віртуозам, адже Концерт потребує неабиякої майстерності — у ній і переконуватиме публіку обдарований гобоїст, Степан Сивохіп

Тим часом симфонічні полотна Яна Сібеліуса і Йоганнеса Брамса постануть у нових контурах, а рефлексії Валентина Сильвестрова над українським славнем продовжать лінію пошуків та дослідження можливостей музики у події. Переконані, у вічному пориванні й схована істина: боротись, аби почути найважливіше, — і зустрічати життя у його віртуозному піке.

 

Виконавці:

  • Степан Сивохіп, гобой
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Рафаель Понті, диригент

 

Програма:

  • Ян Сібеліус (1865–1957). «Фінляндія» тв. 26 (1899)
  • Юджин Гуссенс (1893–1932). Концерт для гобоя з оркестром тв. 45 (1927)
  • Йоганнес Брамс (1833–1897). Симфонія № 4 тв. 98 мі мінор (1884–1885)
  • Валентин Сильвестров (1937). Гімн «Молитва за Україну» (2014)

 

Модераторка: Поліна Кордовська

Поділитись

Партнери