«Віртуози». Michael Kimber & Best for Viola

25.05.2019
Опис

Міжнародний фестиваль «Віртуози» є не лише місцем для знайомства із кращими виконавцями світу, а й також із творчістю сучасних митців. Зокрема, 23 травня польський альтист Марцін Муравський разом з камерним оркестром «Віртуози Львова» (диригент – Сергій Бурко) презентував композиції американського альтиста і композитора Майкла Кімбера. Почути їх львівська публіка мала можливість завдяки тривалій та активній співпраці обох митців, результатом якої стали численні концерти, а також вісім компакт-дисків із творами М. Кімбера.

Два відділи концерту відкривали оркестрові твори митця («Увертюра пригод», «Музика подорожі», «Увертюра Одіссея», «Подорож»), які, без сумніву, можна використати як музику до кінофільму: настільки яскравим й барвистим було їх образне наповнення. Однак найбільш цікавими видались композиції, написані для альта у супроводі оркестру. Соліст, з’явившись на сцені, одразу привернув увагу гостей, адже вийшов у вишиванці. Такий крок для українців був надзвичайно приємним!

За участі Марціна Муравського прозвучали шість композицій. Частина із них продовжила лінію кінематографічності та неоромантичної програмності оркестрових творів (зокрема, «Нічна музика», «Мрійливо»). До них органічно долучилися жанрові та етнохарактерні замальовки («Сільські танці», «Іспанська рапсодія»), поєднання яких із вишиванкою видавалось доволі екзотичним, несподіваним та цікавим.

Кульмінацією вечора, безумовно, стали Варіації на польську народну пісню. Масштабна композиція розкрила найрізноманітніші її грані: від ліричних до напружених, драматичних. Найбільш чуттєвою, проникливою була варіація, яка залучила також і вокальний аспект: оркестранти виконали автентичну народну пісню у багатоголосому викладі під супровід альта і контрабаса.

Завершився вечір ефектно – запальною композицією «Моє миле кошеня», яка повністю виконувалась на піцикато у соліста й оркестру, а свої інструменти музиканти тримали за тим самим принципом, що й гітару. Такий спосіб виконання неабияк розвеселив оркестрантів та соліста. Публіка також сприйняла цю невеличку замальовку з величезним ентузіазмом, бурхливими оваціями викликаючи музикантів на біс. Тож на завершення вони виконали уривок з Варіацій, де лірична тема народної пісні перевтілилась в урочистий полонез.

Гра польського музиканта не могла не захопити: м’яке і делікатне звучання альта, гнучкість, неабияке вміння до тембрового й образного перевтілення у таких різних творах американського композитора. Надіємось, що Марцін Муравський ще неодноразово виступить перед українською публікою та представить ще чимало шедеврів альтової музики!

Наталя Мендюк

Поділитись


Популярне

11.08.2021 Концерти

Музика в старому Львові: програма фестивалю

Вже за кілька днів у Львові розпочнеться VIII Міжнародний фестиваль "Музика в старому Львові", який...
27.03.2020 Медіа

Архівні відеозаписи виконань колективів і музикантів Львівської філармонії. Частина 2

Продовжуємо знайомити із архівними відеозаписами проєктів за участі колекти...