Завершальний вікенд Фестивалю Давньої Музики у Львові

16.08.2022
Опис

ХІХ Міжнародний Фестиваль Давньої Музики у Львові, що проходив у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика впродовж 9-14 серпня, завершився цими вихідними. Музиканти з України, Польщі, Німеччини та Франції представили авторські програми музики українського та європейського Середньовіччя, Ренесансу й бароко.

Читайте також:

Фестивальна преамбула давньої музики у Львові: підсумки першого дня 
Фестиваль Давньої Музики у Львові: другий та третій дні

У суботу, 13 серпня, відкриттям стало поєднання далеких інструментів — рідкісної нікельхарпи, яка і сьогодні широко використовується у скандинавській традиційній музиці та вишуканого клавесина, символа аристократичної музики бароко. Унікальні інструментальні барви глядачам дарували Олена Єременко та Анна Іванюшенко.

Завдяки концерту слухачі познайомились з творами італійських композиторів раннього бароко Джованні Пандольфі та Джованні Баттіста Фонтани, композиторів доби високого бароко (Арканджело Кореллі, Йоганна Себастьяна Баха, Георга Фрідріха Генделя та Георга Філіпа Телеманна), а також з творчістю шведського композитора XVIII — початку XIX століття Олофа Ольстрьома.

Львівська національна філармонія - Завершальний вікенд Фестивалю Давньої Музики у Львові

Фото: Едуард Іванюшенко

Пряму трансляцію можна переглянути тут.

Шостий та фінальний день Фестивалю, 14 серпня, ознаменувався двома концертами європейських музикантів. Під час першого відвідувачі Львівської філармонії наживо та онлайн поринули у казкову атмосферу музичної розповіді німецького виконавця Норберта Роденкірхена про постать таємничого флейтиста, який, згідно з легендою, заманив своєю музикою дітей з міста Гамельн у 1284 році.

На основі великого досвіду середньовічної імпровізації Норберт Роденкірхен використав музичні моделі мелодій принца Віцлава III Рюгенського та його вчителя, так званого «Unghelarte» [«Ненавченого»], доповненими стародавніми слов’янськими танцями з Північної Польщі та мелодіями німецьких міннезінгерів кінця XIII століття. , щоб сплести серію власних чарівних мелодій у стилі середньовічних мандрівних музикантів. Читцем старовинних текстів, що доповнять атмосферу давнини, виступив український поет Остап Сливинський.

Львівська національна філармонія - Завершальний вікенд Фестивалю Давньої Музики у Львові

Фото: Данило Бедрій

Пряма трансляція концерту.

Врешті, яскравим підсумком Фестивалю, що зібрав безліч шанувальників старовинної музики та викликав голосні аплодисменти, стала програма «Дискордія / Конкордія». Провідний європейський ансамбль середньовічної музики «Секвенція» у складі Норберта Роденкірхена та Бенджаміна Беґбі виконав давні епічні твори, віднайдені та реконструйовані завдяки власному досвіду.

Музиканти виконали епічні пісні давньоверхньонімецькою та латиною, співаючи про трагічне протистояння між батьком Гільдебрандом та його давно втраченим сином Гадубрандом, похмуро і сумно описуючи жалюгідний бій між братами (битва при Фонтенуа, 841) та розповідаючи пораду німецького ченця всім живим про те, як підготуватися до кінця світу. Твори були обрамлені інструментальними секвенціями та віршовими мелодіями з монастиря Сен-Галля.

Львівська національна філармонія - Завершальний вікенд Фестивалю Давньої Музики у Львові

Фото: Данило Бедрій

Пряма трансляція концерту.

Організатори Фестивалю, а також Міжнародна Мистецька Рада Фестивалю висловлюють подяку усім слухачам, виконавцям та прихильникам ХІХ едиції цієї події! “На вістрі часу” — гасло цьогорічного Фестивалю, яке виявилось надзвичайно актуальним. Ми віримо, що музичне мистецтво як ніколи доречне у найтемніші часи, і пишаємось тим, що прийняли виклик сьогодення і провели ці 5 концертних днів із вами.

Частину коштів від продажу квитків буде передано на потреби військової частини А 4076, а благодійні пожертви з онлайн-трансляцій спрямовано на підтримку музикантів, які залишаються в Україні.

Культура не залишиться осторонь спільної боротьби. “Музи не мовчать!”

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...