Томас де Гартман. Забутий майстер 3.0

П’ятниця 17.09.2021 / 19:00

Вперше в Україні прозвучить музика Томаса де Гартмана (1885-1956) – колись відомого композитора, який народився в Україні, музика якого впала в безвість після його смерті.

Відкрити неймовірну постать митця ми зможемо на фестивалі, який цілком складатиметься із композицій майстра та відбудеться у Львівській національній філармонії ім. М. Скорика 10-17 вересня 2021 року.

Він отримав назву «Томас де Гартман в Україні – забутий майстер» та ініційований міжнародним проєктом «Thomas de Hartmann Project», який має на меті відновити творчість композитора, а також належне йому місце в класичному репертуарі. Останній він був започаткований у 2006 році піаністом Еланом Сікрофом та гітаристом Робертом Фріппом.

Серед ініціатив, втілених в рамках проєкту та ініційованих піаністом Еланом Сікроффом (арт-директор Проєкту), є запис сольного фортепіано, вокальної та камерної музики де Гартмана. Він був реалізований в 2016 році разом із нідерландським музичним лейблом Basta Music, а його результатом став випуск семи компакт-дисків. У квітні цього року британський лейбл Nimbus Alliance перевидав ці записи у трьох випусках – подвійному диску камерної музики, подвійному диску фортепіанної музики та єдиному диску пісень. Усі вони отримали чудові відгуки.

У Львові проєкт присвячений митцю відбудеться за участі Теодора Кухара, американсько-українського дириґента спільно із Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії імені М. Скорика. Маестро Кухар, який є найбільш записуваним дириґентом сучасності (понад 100 компакт-дисків), захоплений відкриттям музики де Гартмана у світлі її високої якості, культурної спадщини для України та його культурного історичного значення періоду початку-середини ХХ століття.

У той же час Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії дасть змогу слухачам і гостям фестивалю вперше почути музику «забутого майстра».

Фестиваль складатиметься з трьох оркестрових концертів, що відбудуться у Львівській національній філармонії 10, 14 та 17 вересня 2021 року. Кожна подія буде мати свій власний репертуар і буде супроводжуватися записом, результатом чого стануть 3 нові компакт-диски з музикою митця, яка раніше ніде не записувалась та не виконувалась. Саме тому, важливість цього проєкту для філармонії, Львова, України та музичного світу складно переоцінити.

У першій концертній події прозвучить Андалузький концерт для флейти Томаса де Гартмана (1935), який зіграє відомий соліст Бюлент Евджіль.  У другому концерті звучатиме перша Симфонія-поема композитора (1935). Також одна з львівських концертних програм включатиме Концерт для контрабаса у виконанні відомого британського соліста Леона Боша

У третьому концерті публіка матиме змогу почути гру піаніста, артистичного директора проєкту та одного із його засновників – Елана Сікроффа. Він виконає фортепіанний концерт де Гартмана під батутою Тяня Хуей Нґа – професора Коледжу Маунт Холіок (Mt Holyoke College) та дириґента Pioneer Valley Symphony (США).

• Елан Сікрофф, фортепіано
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Тянь Хуей Нґ, дириґент

Томас де Гартман (1885-1956)