Проєкт ініційовано німецьким Центром старовинної музики ZAMUS (Кельн) та Львівською національною філармонією імені Мирослава Скорика як наслідок першої творчої співпраці, яка відбулася у серпні цього року — ХІХ Міжнародного Фестивалю Давньої Музики у Львові. Німецько-український проєкт «Європейські музи не мовчать» триватиме з 29 листопада по 2 грудня.
Співпраця відбудеться у рамках масштабного довгострокового мистецького проєкту «Україна-2022. Музи не мовчать», що був започаткований наприкінці березня цього року для підтримки українських музикантів, які залишаються в Україні та продовжують професійну діяльність під час повномасштабної російської військової агресії.
Ціль проєкту «Європейські музи не мовчать» — представити творчі сили української музичної спільноти, яка продовжує нести свою мистецьку позицію світові в часи жорстокої війни росії проти України.
До складу ансамблю музикантів з України, учасників проєкту, увійшли клавесиністка Анна Іванюшенко (Львівська національна філармонія), контрабасист Назарій Стець (Національний ансамбль солістів «Київська камерата»), бандурист Дмитро Губ’як (ТНПУ імені Володимира Гнатюка), вокаліст Роман Меліш (Національний будинок музики) та композитор, менеджер багатьох проєктів Львівської національної філармонії Богдан Сегін. До українських музикантів доєднаються флейтист Норберт Роденкірхен з Кельна (Німеччина) та українська скрипалька Наталія Нешмоніна з Ессена (Німеччина).
Під час чотириденного перебування в Кельні українські музиканти спільно з німецькими колегами обмінюватимуться професійним досвідом, музикуватимуть разом, а також проведуть публічні зустрічі та дискусії (в тому числі онлайн) на головну тему проєкту: під час найважчих часів українські та європейські музи об’єднуються і не мовчать.
Музиканти працюватимуть у студії в Кельні, де наприкінці проєкту 2 грудня буде представлено програму з кількох музичних сетів. Виконуватимуться українські та європейські твори доби Ренесансу та бароко. Також будуть спільні імпровізації та виконання двох композицій, які спеціально для цього проєкту готує Богдан Сегін.
Результатами проєкту стануть медійні повідомлення, розповсюджені на українських та німецьких мистецьких інтернет-майданчиках, а також декларація про продовження тісної співпраці у проведенні Міжнародного Фестивалю Давньої Музики у Львові в наступні кілька років.
Партнери:
zamus: Zentrum für Alte Musik Köln | Goethe-Institut | the Ernst von Siemens Musikstiftung | Culture Connects
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...
Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце
Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...