Головні події листопада у Філармонії

30.10.2023
Опис

В усьому світі листопад заведено вважати найбільш похмурим та виснажливим місяцем. Львівська національна філармонія добре знає, наскільки важливо дарувати яскраві емоції та незабутні враження, тож в листопаді солісти та колективи філармонії запрошують почути нові програми. 

 

Подаруйте собі та друзям вечір натхнення і музики!

 

CARMINA BURANA | 01.11.2023 o 19:00 

Легендарна “Carmina Burana” Карла Орфа на сцені Львівської філармонії – цю подію неможливо пропустити!

“Сarmina Burana” в інтерпретації симфонічного оркестру INSO-Львів та капели “Думка” під батутою Раймонда Янссена неодноразово збирала овації публіки найбільших концертних залів Нідерландів. Не пропустіть нагоди почути кантату Орфа наживо у виконанні кращих українських музикантів ексклюзивно на сцені Львівської національної філармонії

Яскрава й надемоційна музика Орфа не залишає байдужим жодного слухача: її мотиви надовго врізаються в памʼять, а потужна енергія назавжди залишає свій слід у серці.

Львівська національна філармонія - Головні події листопада у Філармонії

СЕРЕНАДИ ЛЮБОМИРСЬКИХ | 2.11 o 19:00

Традиційно Lubomirski Festival проходить восени в концертних залах Польщі та України. Цього року Фестиваль Владислава Любомирського матиме три концерти у Львівській національній філармонії, які не тільки обʼєднають на одній сцені музику композиторів, яким допомагав патрон фестивалю, а й привідкриють завісу життя самого мецената.

Перша подія фестивалю занурить в настрої вишуканих музичних вечорів родини Любомирських, звучатимуть серенади для струнного оркестру. Як відомо, музика завжди супроводжувала Любомирських, сам Князь Владислав також музикував та навіть писав власні твори. Неабияк його цікавила музика сучасників, тож цілком ймовірно, він також був знайомий з творами Едварда Елгара та Антоніна Дворжака, серенади для струнних яких прозвучать разом із серенадою композитора, якого світ знає саме завдяки підтримці Владислава Любомирського – Мечислава Карловича.

Львівська національна філармонія - Головні події листопада у Філармонії

СКРИПКОВІ ПЕРЕСПІВИ | 3.11 o 19:00

Програма концерту познайомить із творами, що об’єднані польсько-українською тематикою. Зокрема, симфонічна балада «Гражина» Бориса Лятошинського, написана на основі однойменної балади Адама Міцкевича. 

Кожна миттєвість нашого багатогранного життя розкриється впродовж імпрези новими барвами, і нагадає: задля цього різноманіття й існує музика. Так солістка вечора Лідія Футорська презентує два шедеври поляка Венявського та українця Косенка для скрипки з оркестром. У витонченій грі виконавиці ви зможете розчути характерні інтонаційні посили композиторів, а також символічні національні мотиви. Або ж – просто споглядати красу віртуозної гри, сміливої інтерпретації та виняткової майстерності. Все це – спільно з Академічним симфонічним оркестром філармонії під орудою Сергія Хоровця.

Львівська національна філармонія - Головні події листопада у Філармонії

PHOENIX | 5.11 о 18:00

Насичена та чуттєва українсько-польська програма поєднає композиції для струнного квартету чотирьох митців: Олександра Козаренка, Ганни Гаврилець, Мирослава Скорика та Кароля Шимановського. Це своєрідна ретроспекція жанру ХХ століття, добірка кращих зразків камерної творчості митців, яку представить відомий львівський квартет “Фенікс”,

Львівська національна філармонія - Головні події листопада у Філармонії

ЛУНКІ МОРЯ КОЛЬОРІВ. ЧЮРЛЬОНІС І ДЕБЮССІ | 15.11 о 19:00

Програма поєднує два епохальні симфонічні твори початку ХХ століття, адаптовані для одного фортепіано в чотири руки. Її виконають одні з кращих інтерпретаторів ансамблевої музики – дует Сонати та Рокаса Зубовасів. 

Мало хто знає, що популярності легендарної пʼєси «La Mer» Клода Дебюссі сприяла саме написана композитором версія для фортепіано в чотири руки. В той же рік ще один композитор, Мікалоюс Чюрльоніс пише своє “Море”. Немає доказів того, щоб композитори були знайомими, однак їх музику єднає тонке світовідчуття та передання музикою барв. Почути обидва твори, а також музику нашого сучасника, українського композитора Валентина Сильвестрова запрошуємо 15 листопада.

Львівська національна філармонія - Головні події листопада у Філармонії

ПЕРЕТИНАЮЧИ ТЕМРЯВУ… | 16.11 о 19:00

Програма Перетинаючи темряву… складається з оригінальної української саксофонної музики, котра є відносно молодою і бере початок  в другій половині ХХ сторіччя. Її виконають знані українські солісти – Роман Фотуйма та Дар’я Шутко, які в цей вечір об’єднались в дует, щоб представити рідкісні твори української музики.

Цей проєкт вкотре підтверджує глибину та різноманіття творчості українських композиторів, знайомить з різними стилями та поколіннями творців, і — дуже щемко — за своєю концепцією, проводить слухачів від смутку темряви до світлої радості, котру ми мали до початку вторгнення і обов’язково повернемо після нашої перемоги.

Львівська національна філармонія - Головні події листопада у Філармонії

АВТОСТОПОМ ПО МУЗИЧНІЙ ГАЛАКТИЦІ. ПЛАНЕТА FORTEPIANO | 19.11 об 11:30

продовження улюбленої дитячої серії музичних пригод Дзень-Бума та його друзів по музичній галактиці!

Протягом 10 концертів разом із Дзень-Бумом юні слухачі побувають на дивовижних  планетах музичної галактики, де зможуть познайомитися з їхніми мешканцями та особливостями кожної з планет. Третім пунктом призначення космічної подорожі Дзень-Бума стане дивовижна Планета Форте-Піано. Усі знають, що таке «фортепіано». Однак, мало хто знає, що назва цього музичного інструменту утворилася від двох музичних термінів – «forte» й «piano». Таємниці цих слів Дзень-Бум розділить разом з юними слухачами. 

Львівська національна філармонія - Головні події листопада у Філармонії

ТАНГО З НОТКАМИ ДЖАЗУ | 22.11 о 19:00

Музиканти знають, що танго – це більше ніж просто танець. Це музика, яка здатна передавати не тільки пристрасть, чи тільки рух, а й набагато складніші почуття – втрату, безсилля, надію. 

Програма концерту проводить паралелі між танго та джазом, який також крізь терни несприйняття та заборон дістався світової популярності.  

Цього вечора на сцені філармонії звучатиме  аргентинська, іспанська, французька, американська та, українська музика, яку об’єднали палкі ритми танго та несподівані джазові гармонії. 

Львівська національна філармонія - Головні події листопада у Філармонії

Кос-Анатольський. Гомін гір | 23.11 о 19:00

Постать цього непересічного митця стала легендарною для Львова та його мешканців. Анатолій Кос-Анатольський, музикант та юрист родом із Коломиї, виявився однією із визначних фігур культурного життя міста Лева впродовж близько 50 років своєї діяльності тут. У концерті його пам’яті напередодні дня народження артисти Львівської філармонії запрошують почути твори, натхненні красою Карпатських гір та сповнені їхнього мелодичного звучання.

СПІВЕЦЬ КАРПАТСЬКОГО КРАЮ | 24.11 о 19:00

Вечір-присвята постаті неймовірного співця краси Карпат, геніального автора перлин української музики Анатолія Кос-Анатольського!

1 грудня 1909 року у Львові народився видатний музикант Анатоль Кос. Напередодні святкування чергової річниці його уродин Львівська національна філармонія запрошує на концерт з перлин його творчості, що заслуговують на особливу увагу своєю ліричністю, розмаїттям української мелодики та вишуканою майстерністю Митця!

Львівська національна філармонія - Головні події листопада у Філармонії


Польща і Полонія солідарні з Україною | 25.11 о 18:00


Цьогорічний концерт є свідченням солідарності з Україною та пройде в памʼять полеглих за українську незалежність захисників, жертв російської агресії та геноциду українського народу – Голодомору.


Відкриє концерт Хорал для струнних Ганни Гаврилець, композиторки, що передчасно відійшла у Вічність в перші дні повномасштабного вторгнення. Сам жанр твору – хорал – відсилає до традиції молитовного співу. Цього разу він прозвучить як молитва в памʼять усіх жертв ворожої агресії.


Продовжать програму три твори, звʼязок між якими полягає в композиторській майстерності – звучатиме музика Юрія Ланюка та двох його учнів, також відомих сучасних композиторів: Золтана Алмаші та Любави Сидоренко. Також в програмі прозвучить музика одного з найяскравіших представників польського музичного авангарду – Вітольда Лютославського  «Grave». Завершуватиме ж вечір Диптих для струнних Богдани Фроляк. 

БРУХ. ДВОРЖАК | 29.22 о 19:00 

Під орудою диригентки Тетяни Лисенко-Дідули прозвучать шедеври романтичної класики, твори Антоніна Дворжака та Макса Бруха.

Одна з вершин творчості чеського генія Дворжака — це симфонія №9, сповнена світлих почуттів, піднесеного спокою, трепетного поривання. Однак вона не позбавлена моментів драматизму, що втаємничує слухача у всесвіт глибоких особистісних переживань ліричного героя.

Перший скрипковий концерт Макса Бруха часто називають просто «скрипковим концертом Бруха», хоч композитор написав три опуси в цьому жанрі. Однією з причин неабиякої популярності твору є надзвичайна партія скрипки, яка прозвучить у виконанні Назара Шутка.

Львівська національна філармонія - Головні події листопада у Філармонії

ВРАЖЕННЯ | 30.11 о 19:00

На межі осені та зими, в час найдовших вечорів Академічний камерний оркестр “Віртуози Львова” на чолі з диригентом – Юрієм Скрипником та солісткою – Оленою Мацелюх підготував програму з творів, які неодмінно відгукнуться теплими спогадами в душах слухачів.

Концерт для органа, литавр і струнного оркестру Франсіса Пуленка, який розпочне вечір, був задуманий, як віртуозний діалог тембрів монументального органа та вишуканого звучання струнних. Діалог продовжить один з найзагадковіших творів історії музики – Адажіо соль-мінор Томазо Альбіноні. Завершить концерт музика, яка після років забуття змогла віднайти своїх виконавців та слухачів – Концерт для органу з оркестром Йозефа Райнбергера.

Львівська національна філармонія - Головні події листопада у Філармонії

Також у філармонії відбудуться наступні події:

 

ОСІННІЙ СОНЕТ | 4. 11 o 19:00

МИКОЛА ПЕТРЕНКО. НАЗАВЖДИ МОЛОДИЙ | 9.11 о 18:30

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...