Вечори з оркестрами Львівської філармонії

05.04.2023
Опис

Цього тижня Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика підготувала три концерти, 6, 7 та 8 квітня, на яких слухачі зможуть почути відразу три оркестри філармонії! 

Львівська національна філармонія - Вечори з оркестрами Львівської філармонії

6 квітня о 18:00 “Просвітлена ніч” 

У виконанні Академічного камерного оркестру “Віртуозів Львова” під батутою австрійського диригента – Парвіза Ях’яві прозвучать Квартет №4 ре-мінор Бориса Лятошинського та “Просвітлена ніч” Арнольда Шенберга. 

“Про жоден зі своїх творів Борис Лятошинський не писав так багато, як про квартет для струнних Ре-мінор. «Або я зовсім не вмію цінувати свої твори, або, по-моєму, цей твір виходить дуже добрим», писав композитор в листах своїй нареченій Маргариті Царевич. Роки написання квартету були одними з найщасливіших в житті композитора: роки кохання, творчих злетів, часу, коли здавалось, що весь світ є прихильним до нього та його творчості і весь цей світ може поміститись в музиці. 

«Світ є ми» — рядки поеми Ріхарда Демеля, сюжет якої надихнув Арнольда Шенберга на створення одного з найкращих творів — «Просвітленої ночі». Твір сповнений безумовної любові, ніжності, тривоги та прощення вважають одним з шедеврів композитора.” – запрошують у філармонії.

Львівська національна філармонія - Вечори з оркестрами Львівської філармонії

7 квітня о 18:00 “Брукнер. Дворжак” 

Особливий вечір від Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії! Вперше після двох місяців гастролей США разом з оркестром виступить головний диригент – Теодор Кухар! 

На цей раз музиканти підготували вишукану програму музики завершення епохи романтизму, музики, яка у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії звучала на кращих сценах концертного туру і нарешті звучатиме в рідному місті – Концерт для віолончелі сі мінор Антоніна Дворжака та Симфонія №3 ре мінор Антона Брукнера.

Цієї п’ятниці разом з оркестром виступить один з найвидатніших віолончелістів свого покоління Іржі Барта.

Тож запрошуємо на незабутній вечір величної музики та зіркових виконавців!

Львівська національна філармонія - Вечори з оркестрами Львівської філармонії

8 квітня о 18:00 “Є щось, що не може вмерти навіть на війні”

Життя швидкоплинне… І про цю його рису особливо часто сьогодні нагадує несправедлива і жорстока війна. Та за словами Івана Багряного, “Є щось, що не може вмерти навіть на війні.” І на увазі геніальний письменник мав красу, яка і в найсуворіший час не втрачає своєї сили: красу моменту, красу людини, красу емоцій та ідей.

Чудового квітневого вечора артисти оркестру INSO-Львів запрошують поринути в цілковиту музичну красу, яка ще надовго залишиться з вами після концерту. Щемливе й емоційне звучання струнних торкається найглибших струн душі, тому на слухачів справляє буквально терапевтичний ефект. А підлікувати зранені серця сьогодні, справді, не завадить нікому.

Ніхто не знає більше про красу у її витонченості і глибині, ніж англійці. Саме тому в програмі концерту прозвучать твори видатних англійських композиторів, які давно увійшли до антології музичних шедеврів ХХ століття. Почуйте життєствердну Сюїту Святого Павла Ґустава Холста, що була написана для шкільного оркестру дівчат, а стала всесвітньо відомою концертною композицією. У “Простій симфонії” Бенджаміна Бріттена зануртеся з головою у хвилі потужного звучання струнних, що не поступається багатству барв симфонічного оркестру. А, слухаючи, Енігма-варіації лірика Едварда Елгара увімкніть уяву, щоб розгадати загадки (з давньогрецької “енігма” – загадка), закодовані у кожній з 14 варіацій та власну тему композитора.

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

09.05.2024 Анонси

10 травня: вечір лірики під орудою Юрія Літуна

10 травня о 19:00 Львівська національна філармонія запрошує долучит...

20.05.2024 Концерти

Віртуозний тиждень у Львівській філармонії

Найбільший фестиваль класичної музики в Україні та один з провідних м...