Вечори з оркестрами Львівської філармонії

05.04.2023
Details

Цього тижня Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика підготувала три концерти, 6, 7 та 8 квітня, на яких слухачі зможуть почути відразу три оркестри філармонії! 

Lviv National Philharmonic - Вечори з оркестрами Львівської філармонії

6 квітня о 18:00 “Просвітлена ніч” 

У виконанні Академічного камерного оркестру “Віртуозів Львова” під батутою австрійського диригента – Парвіза Ях’яві прозвучать Квартет №4 ре-мінор Бориса Лятошинського та “Просвітлена ніч” Арнольда Шенберга. 

“Про жоден зі своїх творів Борис Лятошинський не писав так багато, як про квартет для струнних Ре-мінор. «Або я зовсім не вмію цінувати свої твори, або, по-моєму, цей твір виходить дуже добрим», писав композитор в листах своїй нареченій Маргариті Царевич. Роки написання квартету були одними з найщасливіших в житті композитора: роки кохання, творчих злетів, часу, коли здавалось, що весь світ є прихильним до нього та його творчості і весь цей світ може поміститись в музиці. 

«Світ є ми» — рядки поеми Ріхарда Демеля, сюжет якої надихнув Арнольда Шенберга на створення одного з найкращих творів — «Просвітленої ночі». Твір сповнений безумовної любові, ніжності, тривоги та прощення вважають одним з шедеврів композитора.” – запрошують у філармонії.

Lviv National Philharmonic - Вечори з оркестрами Львівської філармонії

7 квітня о 18:00 “Брукнер. Дворжак” 

Особливий вечір від Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії! Вперше після двох місяців гастролей США разом з оркестром виступить головний диригент – Теодор Кухар! 

На цей раз музиканти підготували вишукану програму музики завершення епохи романтизму, музики, яка у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії звучала на кращих сценах концертного туру і нарешті звучатиме в рідному місті – Концерт для віолончелі сі мінор Антоніна Дворжака та Симфонія №3 ре мінор Антона Брукнера.

Цієї п’ятниці разом з оркестром виступить один з найвидатніших віолончелістів свого покоління Іржі Барта.

Тож запрошуємо на незабутній вечір величної музики та зіркових виконавців!

Lviv National Philharmonic - Вечори з оркестрами Львівської філармонії

8 квітня о 18:00 “Є щось, що не може вмерти навіть на війні”

Життя швидкоплинне… І про цю його рису особливо часто сьогодні нагадує несправедлива і жорстока війна. Та за словами Івана Багряного, “Є щось, що не може вмерти навіть на війні.” І на увазі геніальний письменник мав красу, яка і в найсуворіший час не втрачає своєї сили: красу моменту, красу людини, красу емоцій та ідей.

Чудового квітневого вечора артисти оркестру INSO-Львів запрошують поринути в цілковиту музичну красу, яка ще надовго залишиться з вами після концерту. Щемливе й емоційне звучання струнних торкається найглибших струн душі, тому на слухачів справляє буквально терапевтичний ефект. А підлікувати зранені серця сьогодні, справді, не завадить нікому.

Ніхто не знає більше про красу у її витонченості і глибині, ніж англійці. Саме тому в програмі концерту прозвучать твори видатних англійських композиторів, які давно увійшли до антології музичних шедеврів ХХ століття. Почуйте життєствердну Сюїту Святого Павла Ґустава Холста, що була написана для шкільного оркестру дівчат, а стала всесвітньо відомою концертною композицією. У “Простій симфонії” Бенджаміна Бріттена зануртеся з головою у хвилі потужного звучання струнних, що не поступається багатству барв симфонічного оркестру. А, слухаючи, Енігма-варіації лірика Едварда Елгара увімкніть уяву, щоб розгадати загадки (з давньогрецької “енігма” – загадка), закодовані у кожній з 14 варіацій та власну тему композитора.

Share


Popular

25.03.2024 Concerts

Bach Marathon has ended

The marathon of new and contemporary Bach art by artists of the Lviv Ph...

15.07.2024 Announcements

10th COURSE international composer masterclasses of new music announcement

The Lviv National Philharmonic Orchestra announces the tenth edition of int...

29.02.2024 Announcements

Bach Marathon March 21-24

Every year, in honor of Johann Sebastian Bach’s birthday, the Lviv National...