Різдвяний музичний дарунок

22.12.2018 / 18:00

Концертний зал ім. С. Людкевича

70-130

Абонементи діють

Опис

«Різдвяний музичний дарунок»

Уже 24 рік поспіль Львівський камерний оркестр «АКАДЕМІЯ», напередодні світлих новорічних свят, презентує львів’янам та гостям міста Лева чарівний і затишний концерт «Різдвяний музичний дарунок».

Перший «Дарунок»,що відбувся 22 грудня 1995 року  мабуть, запам’ятався найяскравіше. Це був Зал органної і камерної музики. Солістами цього вечора були народна артистка України, професор нашої консерваторії-академії Лідія Шутко і її син Остап Шутко. Звучала вічна музика Моцарта, Вівальді, Сарасате. Закінчували концерт колядами В.Барвінського в опрацюванні М.Скорика та «Щедриком» в оригінальному опрацюванні Ю.Ланюка. Ці твори  стали невід’ємною, завжди очікуваною кульмінацією «Дарунків» . Збереглася афіша цього концерту.

Протягом усіх років незмінним залишається час проведення цих святкових вечорів – це дні, які передують початку Різдвяних свят в римо-католицькому світі. Довільна концертна  програма – це  святковий подарунок для кожного за його смаком. Безумовно, ми завжди готуємо твори релігійного характеру Й.C.Баха, А.Вівальді, Г.Ф.Генделя, П.Васкса, М.Скорика, А.Гаврилець, Б.Фроляк.

Спеціально для прем’єр в наших концертах створювали свої музичні шедеври М.Скорик, В.Камінський (‘’Різдвяний ‘’концерт для скрипки №2), а Мирослав Михайлович неодноразово диригував оркестром, художнім керівником якого він є з 1991 року.

З огляду на те, що оркестр “Академія” є виключно студентським, то за роки  існування ціла плеяда виконавців пройшла не тільки школу камерного оркестрого музикування і зайняла достойні місця в оркестрах України і світу,але й постійно збагачувала свій досвід з видатними солістами і диригентами. Не оминали вони і наші різдвяні вечори. Серед тих хто був в той час студентом  віолончелістка Діана Гавата ,скрипаль Тарас Івасик,професор Вищої школи музики у Цюріху, контрабасист Руслан Луцик, пізніше вчилися і виступали Олександр Божик, Жанна Фурик-Бервецька, Марта Карапінка, Юрій Сорока, Марта Ясіновська, Юлія Майборода, Роксоляна Закопець, Марта Турянська, Роман Жарковський, Устим Жук, Дмитро Ніколаєв … цей список можна продовжувати і продовжувати , бо багато з них сьогодні в симфонічному оркестрі філармонії, оркестрі театру опери і балету, камерних колективах Львова. Особливо хочу зазначити солістів ДАРУНКІВ. Це згадані вже Лідія і Остап Шутко, Олександр Брусіловський, Наталя Хома,Володимир Винницький, Анастасія і Назарій Пилатюк, Максим Брилинський, Наталія Половинка, Етела Чуприк, Оксана Рапіта, Жанна Микитка, Василь Заціха, Оксана Литвиненко, Марта і Анна Бура, талановиті студенти і аспіранти Наталя Кухар, Марія Шрам, Анастасія Мякушко, Катерина Назаренко, учні школи ім.С.Крушельницької.

Неодноразово готувалися програми разом з хором ‘’Глорія’’ (керівник і диригент В. Сивохіп). Гарна співпраця склалася з диригентом Ю.Бервецьким. А з початку двотисячних оркестр незмінно  виступає зі своїм диригентом Ігорем Пилатюком та керівником і концертмейстером  Артуром Микиткою.

Як кожна гарна традиція, «Різдвяний музичний дарунок» продовжує розвиватися, вдосконалюватися, ставати кращим для нашого дорогого слухача.

Цьогоріч, вечір обіцяє бути цікавим і різноманітним , як годиться з дарунками. Солістами будуть гості, серед яких Марсель Бергман – віолончель, і наші  виконавці, буде хор “Gloria”,  будуть прем’єри.

Особливий настрій цих Святочних вечорів єднає молодих артистів, їх керівників і вдячних слухачів спільною задумою про прожитий рік та надіями на майбутнє! Тож запрошуємо розділити з нами радість музики та щемливого очікування свята!

 

Поділитись