24 Каприси: Паганіні – Скорик

Концертний зал ім. С. Людкевича

П’ятниця 29.03.2019 / 19:00

Концертний зал ім. С. Людкевича

100-300

Абонементи діють

Опис

У програмі  знамениті «24 Каприси для великого симфонічного оркестру» Скорика-Паганіні та оригінальні Каприси № 24, 9, 5, 23 Паганіні для скрипки соло.

Маестро Мирославу Скорику – 80! І це велика честь і дарунок долі бути його сучасниками: мати можливість спілкуватись з ним, виконувати прем’єри його творів, надихатись його любов’ю до життя і кожного разу захоплюватись його влучним і тонким гумором. Його Карпатський концерт, музика до фільму «Тіні забутих предків» та знаменита «Мелодія», неперевершені пісні «Не топчіть конвалій» чи «Намалюй мені ніч» стали не лише улюбленими творами кількох поколінь, але й яскравим явищем сучасної української музики.

Митець також є художнім керівником оркестру «INSO-Львів», до ювілею якого в 2018 році музиканти підготували особливий подарунок – запис та випуск диску «Paganini by Arrangement», до якого увійшли всі 24 каприси Ніколо Паганіні в обробці для великого симфонічного оркестру Мирослава Скорика. Диск випустив британський лейбл Toccata Classics в жовтні 2018, а вже в листопаді диск було представлено на престижному британському радіо BBC Radio 3 в програмі «Record Review». «Ці аранжування/ оркестровка звучать по-свіжому та бадьоро і, беззаперечно, заслуговують на увагу оркестрів у всьому світі та виконання у великих концертних залах».

Цього вечора Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» виконає Каприси під батутою Олександра Земцова, який взяв участь в записі.

У творчості українського композитора є чимало редакцій та обробок популярних творів класичної музики – Й.С.Баха, Л. ван Бетховена, Ф.Шопена, Дж. Пуччіні та інших відомих композиторів. Одною із найграндіозніших є транскрипція циклу 24 каприсів Н.Паганіні для симфонічного оркестру. Завдяки оригінальним та іноді непередбачуваним знахідкам М.Скорик зумів збагатити відоме творіння італійського романтика: неповторне враження справляє барвисте оркестрування, де значна роль належить ударній групі оркестру (майже 30 інструментів, серед яких флексатон, звук грому, звук вітру, коров’ячі дзвіночки), а ритми сициліани і тарантели органічно поєднуються із запальними латиноамериканськими танцями, інтонаціями естрадної музики і джазу.

Поділитись