Контрасти 29. Академія

Четвер 05.10.2023 / 19:00

Концертний зал ім. С. Людкевича

150-350

Опис

Пульсує, запускає всі процеси і дає змогу відчувати життя на повну! Ми переконані, що так працює культура. Активізує небайдужих шукати в неосяжній глибині наших традицій і новаторства, нестримно креативити й досліджувати — однак залишаючись правдивим перед собою. Культура рухає світ з шаленою швидкістю, повнокровно тече у розмаїтому сьогоденні та змушує знайомитись з українським якнайскоріше. Саме на візіях українського фокусується сьогодні Львівська національна філармонія.

29-й раз, з 29 вересня по 8 жовтня відбуватиметься Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». Цьогоріч у програмі 14 подій 10-денного маратону, для яких знані колективи Львова, гості з Києва, Польщі й Німеччини приготували справжні твори-перлини, які нечасто лунають навіть на наших сценах. Кожну паузу й звук сьогодні присвячуємо незламним українцям. І віримо, що музика діє цілюще: вона дає сили й далі боронити наші переконання, свободу та майбуття. 

___

Неперевершена гармонія та віртуозність камерної музики! 5 жовтня відвідайте концерт-сплав мудрого досвіду — і свіжих молодечих сил: відомий  Львівський камерний оркестр “Академія” під орудою Ігоря Пилатюка виступить із солістами нової генерації Станіславом Паращуком та Павлом Янушевським, які подарують вам незабутні враження. Програма включає лише авангардні твори й прем’єри, що залишають слухачів в захваті.

Зокрема, виконавці зіграють твір патрона філармонії Мирослава Скорика. Керівник та концертмейстер «Академії», Артур Микитка, розповів про вклад геніального музиканта у долю цього оркестру:

«В історії Львівської музичної академії й власне нашого оркестру Мирослав Скорик відіграв найважливішу роль. Оркестр був створений у 1959 році — він був єдиним камерним оркестром в Україні на той час, а що особливо цінно, він був створений за ініціативою студентів і потім підтриманий професурою. Біля витоків стояли Олександра Деркач, відома українська скрипалька, видатний органіст Арсеній Котляревський, який працював у консерваторії… Оркестр одразу став концертною одиницею. Рівно за рік від його заснування, в грудні 1960 року, відбувся перший концерт оркестру з творів Антоніо Вівальді.

В 1991 році настала ера Скорика, що обійняв посаду художнього керівника оркестру. Велась дуже активна робота. Він був щасливий, що в нього є колектив і дуже багато писав для нього, відкрив нову сторінку в історії нашого оркестру. Ми почали грати різні транскрипції: це були його п’єси для оркестру, твори Скотта Джопліна, Дейва Брубека… Оркестр надихав його на знамениті п’єси». 

 

Виконавці:

 • Станіслав Паращук, сопрано-саксофон
 • Павло Янушевський , фортепіано
 • Львівський камерний оркестр “Академія”
 • Ігор Пилатюк, дириґент і художній керівник
 • Артур Микитка, концертмейстер і керівник
 • Юрій Бервецький, дириґент
 • Богдан Дашак, дириґент

 

Програма:

 • Юзеф Кофлер (1896–1944, PL). «15 варіацій на дванадцятитонову серію» для струнного оркестру, тв. 9а (1931, українська прем’єра)
 • Мирослав Скорик (1038–2020). «Synchronization» для альт-саксофона і струнних (2020)  
 • Віктор Камінський (*1953, UA). «Reflexion nach Beethoven» для струнних (2021, світова прем’єра)
 • Анджей Курилєвіч (1932–2007, PL). «Serenata Leopolitana» тв. 30 (1983)
 • Усеїн Бекіров (1982). Концерт для фортепіано і камерного оркестру №3 (2023), світова прем’єра

 

Модераторка Поліна Кордовська

Поділитись