ШУБЕРТ vs БАРВІНСЬКИЙ

Концертний зал Людкевича

Неділя 29.05.2022 / 20:00

Концертний зал Людкевича

120-150

Опис

Програма концерту репрезентуватиме камерні традиції музикування, притаманні і європейській, і українській культурам. Однак не тільки сто років розділяє обрані твори, а й прірва невідомості. Квінтет «Форель» Шуберта стоїть на чільному місці в репертуарі різноманітних виконавців усього світу. Натомість Варіації Барвінського досі лишаються маловідомими не те що закордоном, а й в Україні. Завдяки онлайн-трансляції творів на велику, в тому числі іноземну аудиторію, Фестиваль прагне популяризувати гідні українські зразки камерної музики та розширювати знання про них. 

Адже твір Барвінського був написаний в Празі та одразу дістав високу оцінку сучасників, ставши завсідником тамтешніх концертних програм. Спершу він існував лише в рукописному вигляді, відтак в 1940 році матеріал було втрачено, і тільки повернувшись із заслання з мордовських таборів, композитор зміг відновити нотний текст з пам’яті. Однак цю роботу йому не судилось завершити уже після його смерті інший видатний сучасник, Станіслав Людкевич дописав останні такти Секстету. 

В основі цієї музики жанрові варіації, окремі з яких мають назви «Скерцо» (друга варіація), «Лірники» (третя варіація), «Думка» (п’ята) та розгорнутий фінал «Коломийка». Вже у цих назвах помітний міцний зв’язок із традиціями, народними інструментами, піснями та танцями. Авторська тема, покладена в основу циклу, не позбавлена рис українського мелосу.

При цьому музика романтика Шуберта також близька до народних австрійських й німецьких пісень своєю куплетністю та простим, легким наспівом мелодії. Вона відтворює образ тендітної краси, гармонії людини та природи а витончений акомпанемент підкреслює танцювальний характер твору. Після короткого мінорного затьмарення повертаються радісні пісенні фрази, символізуючи щасливе завершення історії.

 

Виконавці:

  • Андрій Павлов, скрипка
  • Андрій Чайковський, скрипка
  • Устим Жук, альт
  • Максим Римар, віолончель
  • Назарій Стець, контрабас
  • Мирослав Драган, фортепіано

 

Програма:

  • Франц Шуберт (1797–1828). Фортепіанний квінтет «Форель» D. 667  (1819)
  • Василь Барвінський (1888–1963). Варіації для фортепіанного секстету (1915). Пам’яті Миколи Лисенка

Онлайн-трансляції Фестивалю: https://youtube.com/playlist?list=PL5AOoxNABEn2QLU_zkUL52vUKyYY-HZ63

 

Кошти від продажу квитків буде передано на потреби ЗСУ, а благодійні пожертви з онлайн-трансляцій спрямовано на підтримку музикантів, які залишаються в Україні

 

Bank details for charitable help.

It is a multi-currency account that accepts transfers in US dollars, euros and Polish zlotys.

Bank name:

JOINT STOCK COMPANY “THE STATE EXPORT-IMPORT BANK OF UKRAINE”

Lviv branch

Address of bank:

Ukraine, 79000, Lviv, 4, A.Mitskevich sq.

BIC (SWIFT) code (Bank identifier code):

EXBS UA UX

IBAN code (International Bank Account Number code):

UA07 322 313 00000 26 009 0000 40 819

Name of the account holder:

LVIV NATIONAL PHILHARMONIC

Address of the account holder

Ukraine, 79000, Lviv, 7 Tchaikovsky Str.

Purpose of payment:

Charitable help for musicians in Ukraine

Поділитись