Stabat Mater

Концертний зал Людкевича

Субота 27.04.2024 / 18:00

Концертний зал Людкевича

200-700

Опис

«Stabat Mater» — твір уельського композитора Карла Дженкінса для симфонічного оркестру, хору та двох солістів, заснований на середньовічній католицькій секвенції «Stabat Mater».

У цьому творінні Дженкінс поєднав традиційну західну музику (оркестрову і хорову) з народними інструментами і піснями зосередивши свою увагу на музиці Близького Сходу. На відміну від більшості перекладень, в роботі уельського композитора використовується не тільки вихідний латинський текст, а і текст з інших джерел. У це число входять: «Ave verum», «Плач» («Lament») — вірш дружини композитора Керол Барретт і «Заклинання» («Incantation») — частково виконується на стародавньому арабському, два поетичних твори — вірш Румі і уривок з «Епосу про Гільгамеша», перекладені на англійську та арамейську.
Відмінною рисою ще однієї частини під назвою «І заволала мати» («And the Mother did weep») є те, що весь її текст складається з однієї і тієї ж фрази, що виконується на різних мовах – англійській, латинській, грецькій, арамейській та івриті.
Виконавці:
  • Таміла Мамедова
  • Анастасія Кулініч
  • Галицький камерний хор «Євшан» (Ірина Кресленко, художня керівниця)
  • Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської національної філармонії
  • Роман Кресленко,  диригент

 

Програма: 
  • Карл Дженкінс. «Stabat Mater»

 

Олена Занічковська, модераторка

Живий звук

***

Шановні слухачі! Під час відвідування подій у Львівській національній філармонії зверніть увагу на заходи безпеки.

У випадку повітряної тривоги концерт буде перервано, а усім гостям запропоновано пройти в укриття. У зв’язку з цим кількість місць обмежена.

Будемо раді бачити усіх у Львівській національній філармонії!

Поділитись