Концертний зал Людкевича
190–600
Ділитись відкриттями старовини 25 травня буде новостворений ансамбль давньої музики «Terra Barocca». На сцені він дебютує під орудою художньої керівниці — Анни Іванюшенко.
Передісторія колективу бере початок у вересні 2020 року та пов’язана з авторською серією філармонійних концертів під назвою «Terra Barocco». Музиканти шліфували майстерність у масштабних міжнародних колабораціях з найкращими польськими та німецькими фахівцями, і кожен проєкт утверджував колег-однодумців у спільному бажанні досліджувати музику. Ідейним рушієм цих освітніх та культурних процесів у Львові став відомий музиколог та композитор Роман Стельмащук (1965–2015). За останні десятиліття за його сприяння у стінах філармонії слухачам регулярно презентували не лише оригінальні прочитання творчості славетних композиторів доби бароко, але і відкривали не менш цікаву музику забутих майстрів, і навіть виник Фестиваль Давньої Музики у Львові, що 2023 року відсвяткував своє 20-річчя.
Цього разу на сцені лунатиме — Антоніо Вівальді! Винахідливий майстер звуку та чарівливий новатор свого часу, він створив неповторні композиції, що виходять за рамки канонів та проявляють найоригінальніші риси кожного із задіяних інструментів. Скрипковий віртуоз, далі — священник, при цьому затребуваний і оплачуваний композитор та імпресаріо, Вівальді створив стільки музики, що після його смерті помістилась у 27 товстих томів.
Інструментальні дуети й тріо, вокальні арії з опер Вівальді та камерний концерт — більшість з цих творів написана митцем у зеніті кар’єри, у 1720-х. Інтерпретатори бароко під час цього концерту пропонують слухачам стати свідками того, як на сцені філармонії формується нова течія львівської школи історично інформованого виконавства.
Виконавці:
Ансамбль давньої музики «Terra Barocca»:
Програма:
Модераторка — Марія Левкович