Юрій Ланюк і друзі

Золтан Алмаші [UA, *1975]. «З зелених думок одного лиса», камерна кантата для голосу і 4-х віолончелей на слова Богдана-Ігоря Антонича (2006)
Зигмунт Краузе [PL, *1938]. «Aus aller Welt stammendе» для 10 струнних інструментів (1973)
Кшиштоф Меєр [PL, *1943]. «Canti Amadei», камерний концерт для віолончелі з оркестром (1984)
Юрій Ланюк [UA, *1957]. ТанГОпак для фортепіано, ударних і струнних (1996)
Ігор Щербаков [UA, *1955]. Концерт № 1 для фортепіано та струнного оркестру (1996)
Юрій Ланюк [UA, *1957]. «Благовіщення» для скрипки соло, мішаного хору і струнного оркестру (2003)
З 21 до 26 вересня Львів знову стане точкою об'єднання для тих, хто творить музику. Фестиваль «Юрій Ланюк і друзі» – міжнародні мистецькі зустрічі, на які завітають сучасні композитори з України, Польщі, Чехії, США, Швейцарії, Естонії та Великобританії. Українська музика в контексті світової – і куди більше.

Четвер 21.09.2017 / 18:00

Концертний зал ім. С. Людкевича

50-90

Абонементи діють

Опис

Серед гостей фестивалю – українсько-американський композитор Вірко Балей, професор університету Невади, лауреат Шевченківської премії, автор музики до фільмів Іллєнка і Параджанова та опери «Голод». В музиці Балея знаходить віддзеркалення український колорит, зокрема, мотиви коломийок й думи. Композитор часто приїздить з концертами, також за його сприяння українські митці неодноразово відвідували США й презентували там свою творчість.Гість з Польщі Зигмунт Краузе – піаніст та композитор, у його доробку популярні опери, які ставили на сценах Франції, Польщі та Німеччини. Він – автор численних симфонічних та камерних перлин, організатор фестивалів, який відновив діяльність Польської спільноти сучасної музики та заснував Спільноту Вітольда Лютославського. Краузе викладав у Лодзі та Варшаві, давав лекції та майстер-класи у найвідоміших вишах світу, серед яких Єльський університет.Наступний польський гість – Кшиштоф Меєр, учень Кшиштофа Пендерецького та Вітольда Лютославського, композитор, педагог та піаніст. Серед його творів – космічна опера на твір Станіслава Лема, 9 симфоній, 13 струнних квартетів та різноманіття концертів. Також з-під пера Кшиштофа Меєра вийшла біографія Дмитра Шостаковича, яку вважають найкращою з опублікованих нині.Ці три композитори втілюють різноманіття ХХ століття. Проте їх поєднує глибокий зв’язок з музичною традицією своєї країни – поруч з використанням новітніх течій, мотивів та ідей. Мистецькі зустрічі «Юрій Ланюк і друзі» зберуть у Львові знакових митців наших днів.

Поділитись