Концертний зал Людкевича
150–350
Тема 42-го фестивалю «Віртуози» пов’язана із непростим часом, у якому живе і бореться Україна. Наші «музи не мовчать»: музиканти продовжують освітлювати шлях до перемоги своїм мистецтвом, втішаючи душі й зранені серця. У фокусі Фестивалю — молоді українські віртуози; імениті іноземні виконавці, музика від бароко до сучасного танго, а також, найголовніше, — українське музичне мистецтво.
———
Про віртуозну майстерність італійця Антоніо Вівальді, якою він епатував сучасників, ходили чутки. Тож не презентувати цю дивовижну здатність поважного композитора на однойменному фестивалі було б гріхом — особливо враховуючи той факт, що Вівальді — музиканта і священника, через це вміння пов’язували з сатаною!
Фантастично вигадливий маг звука та сміливий новатор епохи — у цьому концерті постать «венеціанського чарівника» переосмислять солісти й оркестранти «Віртуозів Львова» на чолі з Дмитром Логвином. Звучатимуть рідко виконувані твори, що не залишать байдужими сучасних меломанів, — хоча і за життя надпопулярного Вівальді шанувальників його творчості досить складно було захопити зненацька.
Створивши близько 600 концертів для оркестру та оркестру з різними сольними інструментами, він став законодавцем жанру, стилю й, звісно, музичної моди не тільки в Італії. Максимально яскравий та переконливий показ усіх переваг найрізноманітніших музичних інструментів був його idée fixe.
Яскравим акцентом виступу стане концерт «Ніч» — зовсім не картини ідилії італійської ночі, а справжньої містичної історії з нічними привидами, яка чудово розкриває найцікавіші тембральні можливості флейти соло. Своєю чергою, в іншій композиції оживе звучання мандоліни, цього старовинного інструменту, особливо поширеного в часи композитора. Врешті, поєднання органу та скрипки, яке було традиційним в епоху Вівальді, і для нашого часу є непересічною подією, що занурить у світ епохи гуманізму, розуму та краси!
Виконавці:
Програма:
Модераторка: Поліна Кордовська