Пам’яті Мирослава Скорика (13.07.1938 – 01.06.2020)

13.07.2020
Опис

 

Ми вітаємо Вас у Вічності, наш дорогий Маестро…

Музичний Всесвіт і Ваша музика, і Ви – завжди будете з нами,

наш дорогий Мирославе Михайловичу!

13 липня Мирославу Скорику мало б виповнитися 82 роки. Невимовно сумно, що ця дата практично співпала із сороковинами із дня смерті композитора, які припали на 10 липня.

«Мистецький Львів та Україна зокрема осиротіли! Будівля Львівської національної філармонії, сцена Концертного залу Людкевича, – з цим всім пов’язано чимало спогадів про Мирослава Михайловича. На третьому поверсі зберігся його кабінет, де він працював, проводив зустрічі та приймав учнів. На його дверях можна побачити табличку, яка незмінно там знаходиться вже впродовж багатьох років. Це ім’я буде завжди залишатись тут!

В березні, квітні ми спілкувались з Мирославом Скориком, переносячи його концерти. Спочатку ми перенесли його авторський концерт, який мав відбутися у квітні та якому він сам ще хотів диригувати. Ми говорили про те, а що може відбутися в травні на фестивалі «Віртуози», бо ще у березні та квітні я до останнього не вірив, що його прийдеться відміняти, а згодом, в останню хвилину прийняв рішення, що все-таки він має відбутися!

І ось, з продовженням карантину ми ці події постійно переносили. З’явилася ідея відкрити у вересні концертний сезон філармонії авторським концертом Мирослава Скорика. Подія мала включати також і прем’єри. Мирослав Михайлович довірив мені цей концерт диригувати.

І якось так раптово трапилося, що за два-три тижні Маестро згорів. Відійшов…Сталося те, що дуже важко коментувати. Це було несподівано для всіх!

Але він повернувся до Львова. Ми його тут чекали, ми його зустрічали, два дні з ним прощались. У ці дні відбулись події його пам’яті: це були живі концерти, трансляції архівних відеозаписів. Також ми знайшли нашу духовну прощу до Риму, яка відбулась у 2012 році. Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів, Національна Заслужена Академічна Капела України «Думка», солісти – Софія Соловій та Сергій Магера, виступили під орудою диригентів Євгена Савчука і Мирослава Скорика, та виконали духовні твори українських митців, а також твори Маестро», – згадує Генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп.

Пропонуємо до перегляду та прослуховування фрагмент із цієї події, всесвітньовідому композицію Мирослава Скорика, його «Мелодію» у виконанні Софії Соловій (сопрано) та Академічного симфонічного оркестру INSO-Львів. Диригує автор.

Також для вшанування пам’яті видатного митця агенція «UKR Artists» спільно із порталом «Music-Review Ukraine» організували міжнародний медіа-проєкт «Пам’яті Скорика», ідеєю якого є публікація ексклюзивних відеозвернень визначних музикантів, керівників провідних навчальних та концертних закладів України, хорових та симфонічних колективів, відомих людей, з якими Маестро спілкувався протягом свого життя.

Акція розпочалася 10 липня (на 40-ий день після смерті Маестро) та триватиме до 24 липня. Вона охопить 81 учасника, адже саме стільки повних років прожив митець.

До проєкту долучилася також і Львівська національна філармонія. Спогадами про митця поділився Генеральний директор – Володимир Сивохіп. Він згадав про маловідомі широкому загалу деталі закордонних гастролей Камерного хору «Gloria», які відбувались за участі Маестро на початку 90-х років, а також розповів унікальні подробиці про написання творів майстра.

Львів – рідне місто Мирослава Скорика, і плідна творча співпраця композитора з Львівська національна філармонія тривала понад півсторіччя. Навіть сам статус національної філармонія отримала саме під час авторського концерту Маестро у 2018 році. Генеральний директор філармонії Володимир Сивохіп згадує про маловідомі широкому загалу деталі закордонних гастролей Камерний хор "Глорія", Lviv chamber choir Gloria разом з Маестро Скориком на початку 90-х років та розповідає унікальні подробиці написання творів, які нині є частиною духовної скарбниці України.#пам_ятіСкорика

Опубліковано UKR Artists Неділя, 12 липня 2020 р.

 

13 липня, у День народження Маестро, його пам’ять також вшанували покладанням квітів.

«На Личаківському кладовищі зібралися рідні Мирослава Скорика: дружина Андріана Скорик та донька Мілана Скорик. Поклали квіти до могли композитора заступник голови ОДА Іван Собко, заступник директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор, керівник відділу мистецтв та розвитку культури Василь Гладкий.

Вшанували пам’ять маестро й працівники Львівської національної філармонії, зокрема генеральний директор філармонії Влодимир Сивохіп, заступник генерального директора Василь Шемелинець та директор концертного залу Тарас Грудовий», – розповідає прес-служба ЛОДА.

Детальніше із повідомленням можна познайомитись за посиланням.

Львівська національна філармонія - Пам’яті Мирослава Скорика (13.07.1938 - 01.06.2020)

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...