Початок року з фестивалем «BACH CONTEMPORARY»

25.01.2023
Опис

Музику Йоганна Себастьяна Баха неодноразово називали цілющою, її люблять, як досвідчені музиканти, так і ті, хто вперше знайомиться з класикою. 

Впродовж перших тижнів 2023 року у Львівській національній філармонії відбувся традиційний щорічний різдвяний фестиваль «BACH CONTEMPORARY».

Ініціатором створення фестивалю та його директором є українська органістка Олена Мацелюх, яка також безпосередньо брала участь у більшості концертів «BACH CONTEMPORARY».  У подіях фестивалю також взяли участь талановиті музиканти різних генерацій: майстри та їх учні, колективи, яскраві солісти, також  події супроводжував перформанс-візуалізація від художниці-імпровізаторки Ольги Куц.

На Концерті-відкритті фестивалю BACH CONTEMPORARY» 12 січня   прозвучали чотири концерти Й.С. Баха в перекладі для органа з оркестром у виконанні солістів: Олена Мацелюх , орган, Ольга Стрілецька, фортепіано, Віталій Дворовий, орган, Христина Бенюк, фортепіано, Оксана Стечишин,  фортепіано та Академічного камерного оркестру «ВІРТУОЗИ ЛЬВОВА» під батутою Тараса Вергуна, а справжнім святковим дарунком стало виконання солісткою Іриною Ключковською різдвяних Кантат Й.С. Баха   BWV 132 (Готуйте шлях, готуйте шлях!) та BWV 151 (Солодка втіха, мій Ісус іде.)

Друга подія фестивалю «BACH CONTEMPORARY» – «Іспанська класична гітара» нагадала слухачам про сонячну Італію. У виконанні гітариста Андрія Остапенка прозвучали різноманітні твори для класичної іспанської гітари: від старовинних бальних танців до запальних танго та  скерцо!

Наступна подія «Драма і танець» стала незабутнім поєднанням двох контрастних сторін людського життя, що втілились в музиці композиторів різних епох: від європейського бароко до сучасної української музики.  Програму концерту підготували молоді та вже знані у Львові піаністи: Віталій  Дворовий, Христина Бенюк та Оксана Стечишин.

Четверта подія фестивалю подарувала слухачам улюблені «Пори року» Антоніо Вівальді, оркестрова транскрипція для  для скрипки та органа була здійснена корифеєм львівського органного мистецтва і майстром-будівничим Віталієм Півновим. Концерт пролунав у виконанні Марти Гереги (скрипка), Меланії Макаревич (фортепіано), Олени Мацелюх (орган). Неповторну атмосферу дійства доповнив арт-перформанс від Ольги Куц.

Однією з найочікуваніших січневих подій філармонії став грандіозний фінал фестивалю. Концерт-закриття «Bach & Rock Organum» відбувся 22 січня та зібрав в залі філармонії не тільки поціновувачів класичної музики, а й шанувальників світових рок-хітів. 

У виконанні солістів фестивалю: Олени Мацелюх, Меланії Макаревич, Ігора Мацелюх, Маріанни Лаби, Академічного камерного оркестру “Віртуозів Львова” під батутою Тетяни Драник барокові шедеври прозвучали разом з культовими рок-композиціями.

Щиро дякуємо організаторам фестивалю, виконавцям, а також слухачам та чекаємо на наступний фестиваль «BACH CONTEMPORARY» вже в 2024 році!

Поділитись


Популярне

03.06.2023 Концерти

Дрезденські камерні музиканти виступили у Львівській філармонії

Бетховен, Моцарт, Пярт - музиканти найстарішого у світі оркестру, С...

09.09.2023 Анонси

Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...