Розпочинаємо третій, заключний та кульмінаційний тиждень фестивалю «Віртуози»!
Зібрались якось українець і два австрійці… Щоб презентувати неординарну ідею на фестивалі «Віртуозів». Тож — очевидно — на цьому ніхто не залишиться байдужим. Симфонічний вечір проведе слухачів від жанру рапсодії (де індивідуальне понад усе) через інструментальний концерт (де музиканти — в пошуку балансу між солістом та оркестром) до симфонії (де колективне начало переважає). Лунатимуть твори Георгія Майбороди, Вольфґанґа Амадея Моцарта та Франца Шуберта — невипадково зібрані в одній програмі.
За мольбертом цієї розкішної панорами — Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії під орудою Айдара Торибаєва, солюватиме піаністка Оксана Рапіта.
Віртуози 43. РАПСОДІЯ. КОНЦЕРТ. СИМФОНІ. Вівторок 28.05.2024 / 19:00
Тиждень продовжить дебют молодих, амбітних та обдарованих солістів-віолончелістів. Впродовж понад сорокарічної історії фестивалю «Віртуози» зросла не одна генерація професійних музикантів. Для багатьох перші виступи як солістів на фестивалі стали початком яскравої кар’єри. Адже далеко не кожному випадає нагода ще в студентські роки вийти на сцену філармонії в дні одного з найстарших та наймасштабніших музичних фестивалів країни.
Проте організатори знають, що справжня віртуозність не приходить з роками, чи кількістю зіграних концертів, її визначають талант, наполегливість та амбітність. Тож впродовж років існування фестивалю склалась добра традиція давати можливість виявити себе молодим віртуозам. Цьогоріч – це віртуози віолончелі Анастасія Зохнюк, Марія Ходаківська та Ольга Кульчицька, яких научає професор, митець та наставник плеяди сучасних віолончелістів Юрій Ланюк.
Віртуози 43. МОЛОДІ ВІРТУОЗИ ВІОЛОНЧЕЛІ. Середа 29.05.2024 / 19:00
Усі ми памʼятаємо лютневий ранок четверга, який назавжди змінив наші життя. Проте не лякайтесь назви наступного концерту. Насамперед програма завʼязана на єдності. Тому єднанню, яке ми відчули в перші дні повномасштабного вторгнення і тій єдності зі світом, яка продовжує підтримувати нас надалі.
Присвячений Україні твір молодого данського композитора Мортена Єссена «Київ», солісткою якого стала українська скрипалька Наталія Гордеєва здобув неабиякий успіх в понад двадцятьох містах Данії. Музичний лейбл «OUR Recordings», асоційований з Naxos, здійснив студійний запис дуетної версії (реліз запланований на весну 2024 року). Композитор щиро впевнений, що проєкт не відбудеться сповна, доки «Київ» не буде виконано в Україні. Тож цього разу музиканти здійснять заплановану акцію присвяти Україні під час фестивалю «Віртуозів».
Окрім цього, звучатимуть твори, написані під враженнями від багаторічної роботи композитора церковним органістом. Назву ж програмі «позичила» символічна композиція Тараса Зданюка «7.12. Перша повітряна тривога». Молодий автор присвятив її всім українцям, які загинули в перші години повномасштабного вторгнення. Солістка, скрипалька Наталія Гордєєва регулярно виконує цю музику під час гастролей Європою, адже впевнена, що чути звуки повітряної тривоги і розуміти їхнє значення мають не тільки українці.
Віртуози 43. ПЕРША ПОВІТРЯНА ТРИВОГА. Четвер 30.05.2024 / 19:00
Коли завершиться темрява? З цим питанням засинають та прокидаються мільйони українців, з ним йдуть, тримаючи в руках хтось святий образ, хтось зброю, а хтось — стискаючи дитячу руку. Це питання залишається без відповіді, проте ми точно знаємо, що світло обовʼязково настане.
Цінність мистецтва змінила одиниці виміру: найважливішими тепер стали спокій, віра, підтримка та бажання розрадити слухачів. Це добре знають гості фестивалю — Національний одеський філармонійний оркестр, який в останній день весни завітає на фестиваль.
Вони проклали маршрут не лише від Одеси до Львова, а також стануть нашими гідами в захоплюючій музичній мандрівці. Певно не існує маршруту, який би за годину подолав півсвіту і від земель племені Рамапо провів до височин Карпат, запросить на вечірній променад Нью-Йорком, а потім оминувши ряд Європейських столиць опиниться в Нью-Джерсі, щоб звідти донести мелодії української Сумщини. На це може бути здатним лише мистецтво.
Подорож, на яку задні хіба промені сонячного світла представлять гості фестивалю — Національний одеський філармонійний оркестр, що в останній день весни завітає на фестиваль. Звучатимуть твори Семюела Барбера, Томаса де Гартманна, Чарльза Айвза, Едуарда Резача та Мирослава Скорика.
Віртуози 43. ПРОМІНЬ СВІТЛА. П’ятниця 31.05.2024 / 19:00
В останні “Віртуозні” вихідні запрошуємо одразу на три події, які точно варті вашої уваги й неодмінно зроблять декілька годин вашого життя кращими.
В суботу фестиваль чекатиме на вас в перлині львівської архітектури – Палаці Потоцьких. Саме в розкішних інтерʼєрах Дзеркальної зали палацу відбудеться тепла музична зустріч зі співачкою Серін де Лабо та дебют струнного квартету «Serenade Ensemble» разом з Яремою Кіцилою.
Вперше у Львові Серін побувала влітку 2022, давши на підтримку Україні ряд концертів в містах Європи, вона приїхала з найжиттєстверднішими творами, щоб дарувати хвилини замилування та відпочинку. Голос Серін на цей раз огорнуть мʼякі тембри струнних.
«Музика від серця» присвячена усім, хто бодай коли-небудь відчував тугу за колись щасливими місцями. Твори, що увійшли до програми — це калейдоскоп країн, століть, стилів: від меланхолійної пісні на поезії династії Горє до барокового шквалу емоцій Арії Клеопатри втіленої Георгом Фрідріхом Генделем.
Віртуози 43. ВІД РІДНОГО СЕРЦЯ. Субота 01.06.2024 / 16:00. Палац Потоцьких
А вже о 18:00 кличемо мріяти разом з Академічним симфонічним оркестром INSO-Lviv Львівської національної філармонії!
Насичений та непередбачуваний, іноді тернистий і драматичний, зі злетами та падіннями, з ризиком зневіритися, бажанням опустити руки, але часто з моментами неабиякого піднесення та натхнення. Саме таким на думку симфонічного оркестру та британського диригента Пола Манна є шлях до мрії. Поділяє ці міркування і польський контрабасист, соліст вечора Кшиштоф Фірлюс.
Почуйте премʼєру проникливої «Павани» Дерека Скота, присвяченої жертвам війни в Україні, віртуозний Концертний дивертисмент для контрабаса з оркестром відомого кінокомпозитора Ніно Рота, а також грандіозну патріотичну Симфонію № 2 Яна Сібеліуса. Це музика, від якої за спиною виростають крила, а до серця повертається віра у добро.
Віртуози 43. МРІЯ. Субота 01.06.2024 / 18:00
Ми віримо, що за кожною великою справою найперше стоїть любов. Вона штовхає на подвиги та боротьбу, вона вчить бачити світ навіть з заплющеними очима і, скільки б зла не оточувало, любов завжди є поряд.
Щоб відзначити неодмінну присутність любові нині, на завершення фестивалю світ почує прем’єру Третьої симфонії відомої композиторки Богдани Фроляк.
Симфонія №3 «Любов» написана на замовлення директора Львівської національної філармонії, диригента Володимира Сивохіпа. Саме він озвучив авторці асоціацію до фортепіанного циклу Василя Барвінського «Любов» як певну ідею для твору: «І, хоч у Барвінського цикл пов’язаний безпосередньо з почуттями до жінки, я у Симфонії трактую поняття любові ширше — як любов до ближнього, любов до Землі, на якій живеш, до Світу, до Творця, і, зрештою, до коханої людини. Це музика, яка містить в собі і трагізм, і світло, і драматизм, і надію — словом, усе, що переживаємо в цей тяжкий час.
Таким був і щирий лірик за станом душі, Віктор Косенко. Феноменальний піаніст, він створив шедевр, призначений для великих сцен та глибокої шани. Солісткою виступу стане українська піаністка Віоліна Петриченко.
Віртуози 43. Концерт-закриття. СИМФОНІЯ. ЛЮБОВ. Неділя 02.06.2024 / 18:00
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...
Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце
Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...