Три міжнародні музичні фестивалі, вечори танго, пригадування історичних ремінісценцій та пізнавальні події для наймолодших чекають на відвідувачів Філармонії у жовтні.
Вівторок 01.10.2024 / 19:00. Контрасти 30. Розмова з часом
Відкриє місяць дуетна програма від піаністів Оксани Рапіти та Мирослава Драгана – постійних учасників фестивалю «Контрасти». Діалог з часом розпочнуть контрастні «Діахронії» Марʼяна Кузана та Варіації для двох фортепіано Анджея Нікодемовіча, продовжить подію екстравагантна Антисоната «Розмова з часом» Володимира Рунчака та меланхолійна пʼєса «І дзвону дивного звучання, і тріпотіння листя на вітру…» Геннадія Ляшенка.
Премʼєрою вечора стане «Landscape For Two», адже пʼєса вперше прозвучить у філармонії, а поєднанням танцю та смаку дивуватиме нова версія «Ru-um-bambar» Богдана Сегіна. У другому ж відділі концерту прозвучить славетна Соната для двох фортепіано та ударних Бейли Бартока, для виконання якої до піаністів приєднаються Андрій Гетьман та Дмитро Олійник (ударні).
Середа 02.10.2024 / 19:00. Контрасти 30. Український квінтет
Вишукане звучання фортепіано та струнних огорне філармонію у вечір першої середи жовтня, адже нову програму представлять Струнний квартет «Фенікс» та піаністка Віоліна Петриченко. Спираючись на традиції «Контрастів» музиканти обрали два чи не наймасштабніші українські квінтети.
Два погляди на канонічний камерний жанр. Кожен зі своєю історією: твір Барвінського написаний у ГУЛАГу, Лятошинського — в евакуації. Кожен з них не мав з’явитись на світ, але забезпечив українській музиці розвиток на наступні щонайменш 80 років. Програма об’єднує представників із заходу та центру країни, які, опинившись на чужині, жили та творили для батьківщини.
Четвер 03.10.2024 / 19:00. Контрасти 30. Українські варіації
Поєднання тембрів труби, арфи, фортепіано і струнних, завершена цьогоріч премʼєра, твір-реакція німецького композитора на події в Україні – все це в один вечір прозвучить у виконанні Львівського камерного оркестру «Академії».
Розпочнуть вечір написані у 2022 під впливом рішучості українських молодих музикантів «Українські варіації» для струнного оркестру німецького композитора Маркуса Гьорінга та Триптих для струнного оркестру «Філософія танцю» українця Юрія Решетара. Мелодійність української пісні тембрами струнних звучатиме і у творі «Тиха пісня» Богдани Фроляк. А екстравагантним міксом джазу, класики та навіть веснянок дивуватиме твір патрона філармонії Мирослава Скорика.
Не оминула програма «Академії» і світових премʼєр — правиконання отримає і «Елегія» з циклу «Камерна музика для фортепіано і струнних» композиторки, що вже давно співпрацює з оркестром — Ольги Криволап.
П’ятниця 04.10.2024 / 19:00. Контрасти 30. Станіслав Людкевич 145
У творчі таємниці одного з найславетніших класиків Галичини занурять солістки концерту – скрипалька Наталія Гордєєва та піаністка Віоліна Петриченко.
Виконавиці неодноразово ставали першовідкривачками української музики для європейської публіки. На цей раз нова програма від солісток прозвучить у Львові й буде присвяченою 145-літтю від дня народження патрона концертного залу філармонії — Станіслава Людкевича.
В програмі дуету: нещодавно видані в Копенгагені Варіації на народну тему для скрипки з супроводом фортепіано, сповнені відлуннями народних тем Соната для скрипки з супроводом фортепіано й «Valse Lente», композиторське переосмислення забутого народного танцю — чабарашки, Ноктюрн написаний після прочитання листа загадкової О.Ю та ще багато відкриттів.
Субота 05.10.2024. Контрасти 30. Маратон
Цей проєкт є мультимедійним концертним виступом, що натхненний загадковими кодами та зображеннями, знайденими у т.зв. Рукописі Войнича. Це середньовічний манускрипт, що був створений у XV столітті в Італії із використанням незрозумілої криптографічної системи.
Експериментальний ансамбль прагне привернути увагу до Рукопису Войнича насамперед не як до джерела незрозумілої й частково втраченої інформації, а як до унікального витвору мистецтва, що прекрасний сам по собі та надихає на численні інтерпретації. У програмі прозвучать оригінальні композиції Остапа Мануляка та Норберта Роденкірхена, обрамлені експериментальними імпровізаціями та мелодичними фрагментами італійських композиторів пізнього Середньовіччя.
19:00. Дух, віддих, дихання і подих
Концепція проєкту «Дух, віддих, дихання і подих» інспірована роллю дихання при грі на флейті і значенням усвідомленого підходу в цьому процесі: Наталія Кожушко-Максимів часто міркує, що «насправді моїм інструментом є саме дихання, а флейта слугує його своєрідним провідником до слухачів».
Солістка є учасницею ансамблю нової музики «Ensemble Nostri Temporis», дуету «etc. duo» (разом із піаністкою Роксоланою Кіт), а також артисткою оркестрів Львівської національної філармонії та Львівської національної опери. Важливою віхою концертної діяльності флейтистки є пропагування музики ХХ–ХХІ століть.
Альбом VII — це збірка мініатюр, які є перлинами фортепіанної музики. Деякі з них містять особисті, інтимні повідомлення — присвячені композиторам і друзям Куртаґа, інші навіть є формою подарунків на день народження. Сам композитор у вступі розповідає, що на створення циклу його надихнула спонтанна гра дітей на фортепіано. Він дозволяє досліджувати звуки і тишу абсолютно незвичним способом, нерідко — насолоджуватися лише кількома нотами чи акордами.
PrePPiano — це оригінальні концерти, повністю імпровізовані на препарованому фортепіано з використанням розширених технік. Відправною точкою для імпровізації цього разу стануть обрані мініатюри Дьордя Куртаґа.
Неділя 06.10.2024 / 18:00. Контрасти 30. Закриття Фестивалю
На завершення фестивалю Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» вийде на сцену під керівництвом ще одного незмінного учасника «Контрастів» — диригента Вінсента Козловського (Польща). У програмі твори польського та українських композиторів, серед них світова прем’єра!
Програмою вечора стануть твори для камерного оркестру українських та польських композиторів: Збіґнєва Буярського, Юрія Пікуша, Олега Безбородька, Любави Сидоренко та Євгена Станковича.
Вівторок 08.10.2024 / 19:00. Танго вечірнього міста
“Любов варта всього”, так про кохання говорить мова поезії. Якщо ж говорити про кохання мовою музики – це безперечно буде танго. Музика, в якій є весь вир почуттів: від тендітної несміливої закоханості до безмежної любові, від болю втрати до пристрасті та щирого щастя.
Під час концерту гості матимуть чудову можливість бути не просто слухачами, а й стануть безпосередніми учасниками програми, поринувши у чарівний світ танго разом із львівськими музикантами та танцівниками танцтеатру “Життя”!
Вівторок 08.10.2024 / 10:00 / 12:00 / 14:00. Ремінісценції.UA
Проєкт «Ремінісценції.UA» — це історично-музичне, мультимедійне дійство, яке розкриває маловідомі сторінки історії України, про те, хто, як і навіщо упродовж багатьох століть, нищив модерну культуру України, гальмував стрімкий розвиток українців як нації… Чому так настирливо приховувалися наші таланти і перекреслювалися наші успіхи? Чому так продумано руйнувалася аксіома «Українці — переможці»?
«Ремінісценції.UA» – це мікс різних жанрів: слово, пластика, музика, пісня, поезія, відеоінсталяція… Унікальність цього історично-музичного проєкту — у тому, що сучасними сценічними засобами ми розповідаємо глядачеві 300-літню історію нищення України російською імперією… Проєкт складається із десяти новел, своєрідних персональних історій про Війну, Страх, Репресії, Смерть, але водночас — про Віру, Життя, Надію, Боротьбу за Україну!
Детальна інформація та замовлення квитків за телефоном: 096-469-18-73.
Четвер 10.10.2024 / 19:00. Пісні п’яти століть. «Початок»
Нова концертна програма Львівської національної хорової капели “Дударик”, яку буде презентовано 10 жовтня 2024 року у Львівській національній філармонії.
До програми увійшли українські народні, незнані козацькі, жовнірські і любовні пісні, також романси і авторські твори. Виконує музику чоловічий склад капели у супроводі автентичного оркестру. Солюватимуть Дарія Кудрик, Юрій Йосифович, Роман Липак, Дем’ян Севериненко та солісти капели. Диригент: Дмитро Кацал.
Субота 12.10.2024 / 18:00. Граніт
Запрошуємо на концерт оркестру INSO-Lviv та хорової капели “Думка” під керівництвом голландського диригента Раймонда Янссена. Концерт “Граніт” — це метафоричний діалог між музикою та енергією міста, це поєднання тонкості емоційного та міцності матеріального. Цей вечір стане не лише мандрівкою у світ музики, а й джерелом роздумів над нашою стійкістю, незламністю і здатністю творити нове на міцному фундаменті минулого.
Понеділок 14.10.2024 / 18:00. Авторський вечір Віктора Камінського
Віктор Камінський – один із тих українських сучасних композиторів, які отримали і офіційне визнання, і здобули своє коло прихильників, демонструючи власну творчу індивідуальність.
Секрет його успіху – крім природного таланту і прекрасної фахової школи – полягає ще й в головних рисах його натури, в тих особливих духовних імпульсах, які зараз у психології називають механізмом життєтворчості. Основна з них – чесність і відповідальність щодо своєї творчості. В кожному творі любовно виписується кожна деталь, незалежно від того, якого масштабу це опус, в якій стилістиці витриманий, для чого і для кого призначений.
Середа 16.10.2024 / 19:00. Barocco caratteristico* | Бароко характерне
Період бароко, складний і навіть суперечливий, де різноманітні стильові течії співіснували і перепліталися, призвів до створення неперевершених шедеврів музики. Вони звертаються до значних людських емоцій, розкривають велич епохи, її чуттєве багатство, динамізм, напруженість, насиченість і тенденція до стирання граней між різними мистецтвами.
Особливу увагу композиторів бароко становлять яскраві образи. Колискова для Амура, Ніжні скарги, Кокетка та Курка — музиканти спеціалізованого ансамблю давньої музики «Terra Barocca» втілять найтонші настрої та характери змальованих звуками персонажів.
Четвер 17.10.2024 / 19:00. Прекрасна ніч
Найдовші осінні ночі також стають прекрасними, якщо їх осяює музика. Нова програма від французької співачки Серін де Лабом, солістки філармонії Лілії Нікітчук та піаністки Олени Маркевич «Прекрасна ніч» – це пʼять чарівних оперних дуетів та чотири сольні арії італійських, французьких та американських композиторів.
Неділя 20.10.2024 / 11:30. Лісова музична школа. Клас хору
Лісова музична школа — це особливе чарівне місце, де кожен зможе доторкнутися до магічного світу музики. Саме туди поспішає потрапити на навчання славнозвісний хлопчик-звук Дзень-Бум, який тепер, проживаючи на планеті Земля, вирішив поповнити свій музичний багаж знань.
У лісовій школі, як і у справжній музичній школі, є спеціальні музичні класи, які ведуть особливі вчителі та наставники. Після «проходження» такого класу — кожен отримає спеціальну відмітку і, що найголовніше, вміння та знання, аби наприкінці з відзнакою закінчити своє навчання і отримати «золоту медаль» випускника. Також перед кожним концертом, об 11:00 на маленьких слухачів чекатимуть веселі інтерактиви від Центру музичного розвитку “TEMPO”.
Середа 23.10.2024 / 19:00. Орея
Запрошуємо відвідати унікальну подію від Академічної хорової капели «Орея». Під керівництвом Олександра Вацека прозвучать твори українських та світових композиторів об’єднаних драматургією у музичну історію, яка розгортатиметься впродовж вечора.
Четвер 24.10.2024 / 19:00. Віртуози Львова: ХХХ ювілейний сезон.
Продовженням ювілейних подій оркестру «Віртуозів Львова» стане вишуканий вечір камерної музики у симфонічному контексті, адже прозвучать «Проста симфонія» Бенджаміна Бріттена та «Адажіо» з Симфонії №7 Антона Брукнера та Сюїта для струнного оркестру Отторіно Респігі. Проведе оркестр симфонічними стежками знаний львівський диригент Юрій Бервецький.
Неділя 27.10.2024 / 18:00. Вечір з симфонічним оркестром
Найромантичніша, на думку музичних критиків, симфонія Шумана – Симфонія № 4 та сучасна симфонія для скрипки з оркестром композитора з Донеччини Олексія Скрипника прозвучать у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії та соліста Назарія Пилатюка під керівництвом Володимира Сіренка.
Симфонію Олексія Скрипника виконавці характеризують, як симфонію-драму, спокуту, симфонію невблаганної долі, адже знаний український композитор присвятив її памʼяті своєї дружини, давши назву “Галина”.
Понеділок 28.10.2024 / 19:00. Великі творці. Вечір тріо / Середа 30.10.2024 / 19:00. Мендельсон / Шопен / Лисенко
Фестиваль «Великі творці» (Wielcy tworcy) 2024
За задумом ініціатора та головного організатора фестивалю – Асоціації першокласних ініціатив у Щецині (SPI), цей Фестиваль має стати жестом солідарності з нацією, яку атакує путінська росія. Організатори проєкту приєднуються до групи волонтерів, які підтримують українських сусідів гуманітарною допомогою, прагнучи донести до них музику, яка може заспокоїти тих, хто страждає, уже понад два роки. Співорганізаторами фестивалю виступили також Львівська національна філармонія, Львівська національна музична академія та Музей Кароля Шимановського у Кропивницькому.
Фридерик Шопен (1810–1849) буде великим творцем події. Його твори згадають у жовтні 2024 року в рамках всесвітнього відзначення 175-ї річниці з дня смерті композитора.
Четвер 31.10.2024 / 19:00. ХХІ Фестиваль Давньої Музики у Львові. Відкриття | Музика надії
ХХІ едиція Фестивалю Давньої Музики у Львові — це життєствердне продовження ентузіазму засновника фестивалю — Романа Стельмащука та усіх, хто продовжив його справу, хто розділив надії розвитку історичного виконавства у Львові.
У давнину вірили, що «Поки людина живе, то повинна жити навіть найменшою надією». Чи не головним сенсом мистецтва зараз є дарувати надію, хай навіть найменшу. Музиканти ансамблю вірять у терапевтичність мелодичних фігур бароко, емоційність та ефектність, якою вражає музика доби. У звучанні «Terra Barocca» оживуть написані століттями тому твори Георга Філіппа Телеманна, Георга Фрідріха Генделя, Джованні Батіста Мартіні, Нікола Маттейса, Марена Маре та Антоніо Вівальді.
Також радимо відвідати:
Середа 02.10.2024 / 19:00. Брамс. Елгар. Сібеліус
Будинок органної та камерної музики (вул. С. Бандери, 8)
Четвер 03.10.2024 / 18:00. О, Музико! Для тебе я живу!
Камерна сцена (вул. Скорика, 7, вхід “Каса”, третій поверх)
П’ятниця 18.10.2024 / 15:00. Моє серце з тобою | Артвиставка
Фоє Львівської національної філармонії
П’ятниця 25.10.2024 / 17:00. Світло бароко
Музей історії релігії
Четвер 31.10.2024 / 17:00. Їх боялась імперія або Герої на зламі часу
Камерна сцена (вул. Скорика, 7, вхід “Каса”, третій поверх)
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Благодійна виставка «Моє серце з тобою»
Вона поклала початок оновленому