Як минув 2024 рік у Львівській національній філармонії - Львівська національна філармонія

Як минув 2024 рік у Львівській національній філармонії

28.12.2024
Опис

Якби музику можна було описати цифрами, то 2024 рік у філармонії – це понад 600 концертів, тисячі кілометрів відвіданих впродовж гастролей міст Європи, численні співпраці з солістами світового рівня, українські та світові премʼєри, постійна волонтерська діяльність та сотні тисяч слухачів по всьому світу, що відкрили для себе українську музику завдяки нашим YouTube-трансляціям. Усе це є результатом злагодженої та невпинної роботи всіх механізмів філармонії.

Львівська національна філармонія - Як минув 2024 рік у Львівській національній філармонії

Презентація України на міжнародній арені

10 січня Академічний симфонічний оркестр INSO-Lviv спільно з диригенткою Далею Стасевською та скрипалем Джошуа Беллом зіграв благодійний концерт у Варшавській Національній філармонії. Виручені кошти спрямували на гуманітарну допомогу та підтримку українських музикантів.

25 лютого у Варшавській філармонії виступив Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії у програмі польсько-української солідарності, приуроченій другій річниці війни з Росією.

Як зазначив генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп, “Цей виступ має багато знаків, символів та підтекстів. У серці Варшави ми сьогодні виконуємо ту музику, яка є нашим серцем: музику Василя Барвінського, Миколи Колесси, Бориса Лятошинського, Миколи Леонтовича, Мирослава Скорика. Зараз у часі війни ми зрозуміли, яким є наше серце і якими ми хочемо бути — перемогти й жити далі, з нашою музикою та культурою. Цим концертом у Польщі ми не тільки увіковічнюємо памʼять українських героїв: в такий спосіб ми декларуємо свою сутність і дякуємо усім, хто допомагає нам у ці надзвичайно складні часи”.

У лютому 2024 року головними акцентами німецької поїздки Академічного симфонічного оркестру стало вшанування річниці російсько-української війни та її жертв, а також прем’єрні виконання української музики у польській Варшаві, німецьких Пфорцгаймі та Фрайбурзі. Гімном України у Фрайбурзі закінчились гастроліколективу з програмою української та світової класики. Диригував Володимир Сивохіп. Звучали фортепіанний концерт Василя Барвінського, музика Миколи Колесси і Бориса Лятошинського, а також Дев’ята симфонія Антоніна Дворжака. Солювала українська піаністка Віоліна Петриченко.

Львівська національна філармонія - Як минув 2024 рік у Львівській національній філармонії

29 квітня в рамках Міжнародного фестивалю “Квідзинська музична весна 2024” струнна група Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії на чолі з диригентом Володимиром Сивохіпом представила програму з творів Йоганна Себастьяна Баха, Джима Брікмана, Еберхарді, Франческо Джемініані та Міхаліса Травлоса. Також на польській сцені прозвучав Концерт для фортепіано з оркестром українця Василя Барвінського.

24 червня у Щецині на закритті ХХ Міжнародного фестивалю “Sacrum Non Profanum”, а 25 червня у Катовіце у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під батутою Володимира Сивохіпа та солістки Віоліни Петриченко прозвучали симфонічні твори українських композиторів: “Українська сюїта” Миколи Колесси, Симфонічна поема “Гражина” Бориса Лятошинського та Концерт для фортепіано з оркестром Віктора Косенка. Цьогорічний ХХ випуск Щецинського Фестивалю було реалізовано під гаслом “Музика об’єднує народи – Шедеври Кіномузики” і присвячений тихим героям війни у наших східних сусідів – жінкам і дітям України.

7 вересня 2024 року в ареалі Братиславського замку (Словаччина) відбувся Український фестиваль, у якому взяли участь артисти Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії. 

Львівська національна філармонія - Як минув 2024 рік у Львівській національній філармонії

У рамках музичної програми фестивалю провели концерт, що був присвячений офіційному відзначенню 33-ї річниці Незалежності України.

Під орудою Володимира Сивохіпа звучали Третя Симфонія Михайла Вербицького, Увертюра до опери “Тарас Бульба” Миколи Лисенка, “Слов’янські танці” Антоніна Дворжака увертюра “Творіння Прометея” Людвіга ван Бетховена, а також солоспіви та оперні арії Кос-Анатольського, Данькевича, Стеценка та інших відомих українських композиторів. Презентували також музику патрона Львівської філармонії Мирослава Скорика. 

Виконавці події — відомі солісти та оперні співаки: Адріан Боднар (скрипка), Наталя Зоренко (сопрано), Ярослав Федоренко (баритон), Ігор Бондаренко (бас-баритон), В‘ячеслав Стрєлков (бас) та Сергій Крижненко (бас-профундо).

Нові співпраці з партнерськими організаціями

Два національні культурні заклади міста Лева — Львівський національний літературно-меморіальний музей імені Івана Франка та Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика об’єднались для нових мистецьких подій. Як зазначив директор Дому Франка Богдан Тихолоз, “підписання меморандуму — акт символічний, опертий на глибоку історичну традицію нашої багаторічної взаємодії”

У різних артпроєктах, що активізувались під час пандемії та повномасштабного російського вторгнення, інституції неодноразово брали участь пліч-о-пліч. 4 жовтня настав час офіційно декларувати глобальні візії та перспективи співпраці.

Львівська національна філармонія - Як минув 2024 рік у Львівській національній філармонії

 

2 вересня у приміщенні музею два заклади Львівської обласної ради — Історико-краєзнавчий музей в особі директора Ігоря Тимця та Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика в особі генерального директора Володимира Сивохіпа підписали документ про співпрацю.

Львівська національна філармонія - Як минув 2024 рік у Львівській національній філармонії

Музей Володимира Патика, видатного українського живописця, відчинив свої двері для загалу на цьогорічний День Незалежності. Він працюватиме як відділ КЗЛОР Історико-краєзнавчого музею. Важливою віхою його діяльності у співпраці з філармонією відтепер стане спільна реалізація проєктів, які започатковані як реакція на виклики російсько-української війни. Музей облаштували в старовинній віллі ХІХ століття. 

31 жовтня у приміщенні філармонії дві інституції  — Львівська національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» в особі художнього керівника Дмитра Кацала та Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика в особі генерального директора Володимира Сивохіпа підписали меморандум про співпрацю.

«Творчою частиною співпраці стане унікальний проєкт “Пісні пʼяти століть” – серія концертів, до яких увійде усе багатство української хорової музики, її авторські та народні, духовні та класичні твори. Місяць за місяцем ми представлятимемо ці програми на сцені філармонії», – відзначив Дмитро Кацал.

Львівська національна філармонія - Як минув 2024 рік у Львівській національній філармонії

 

Новостворені ансамблі у Львівській філармонії

Ансамбль Terra Barocca утворився у грудні 2023 року і складається із відомих українських музикантів, солістів філармонії. До його концертних подій неодноразово долучались скрипалі Андрій Кушнір та Олеся Масник, гобоїстка Уляна Макеєва, віолончелісти Дмитро Ніколаєв та Оксана Литвиненко, фаготист Андрій Ткачук, флейтист Михайло Сосновський та ін.

Майбутні програми ансамбль наразі готує із Сергієм Гаврилюком (скрипка), Степаном Сивохіпом (гобой), Максимом Римарем (віолончель), Софією Соловій (сопрано), Оленою Єременко (нікельхарпа) та Анною Іванюшенко (клавесин).

Цінним досвідом закордонної співпраці музикантів ансамблю стало партнерство із Фундацією Давньої Музики (2023, Щецин, Польща), партнерство із Центром Давньої Музики «zamus» (2022-2023, Кельн, Німеччина) та ін. Цього року ансамбль брав участь у 23-му Фестивалі старовинної музики у Щецині (Польща), 43-му міжнародному музичному фестивалі «Віртуози» (Львів, Україна), 23-му фестивалі у Стокгольмі (Швеція).

Львівська національна філармонія - Як минув 2024 рік у Львівській національній філармонії

Український квінтет — група музикантів, що склалась з представників струнного квартету Фенікс та піаністки Віоліни Петриченко. Вперше музиканти зіграли на фестивалі сучасної музики Контрасти восени. Надалі з унікальною програмою колектив виступив в Україні та закордоном: Кельн, Антверпен, Чернівці, Хмельницький, Львів… Квінтети Барвінського та Лятошинського — це два погляди на канонічний камерний жанр, кожен зі своєю історією. Твір Барвінського написаний у ГУЛАГу, Лятошинського — в евакуації. Кожен з них не мав з’явитись на світ, але забезпечив українській музиці розвиток на наступні щонайменш 80 років. Програма об’єднує представників із заходу та центру країни, які, опинившись на чужині, жили та творили для батьківщини.

Львівська національна філармонія - Як минув 2024 рік у Львівській національній філармонії

 

Соціально значимі події

14 травня за участі оркестру “Віртуози Львова” під керівництвом Володимира Сивохіпа пройшов захід, присвячений тим, хто під час Другої світової, ризикуючи своїм життям, рятував євреїв. Захід відбувся у стінах синагоги у Жовкві, яка є не лише молитовним будинком, а й архітектурною пам’яткою єврейської культурної спадщини і вважається однією з найбільших у ЄвропіДо нього долучились Генеральний консул Республіки Польща у Львові, заступник Генерального консула Чеської Республіки у Львові, представник МЗУ України, міський голова Жовкви, а також головний рабин Львова та Західної України.

Упродовж року двічі відбулися аукціони «Сили мистецтва», організований Академічним симфонічним оркестром  INSO-Львів. На усі зібрані кошти будуть закуплені дрони на оптоволокні для 80-тої окремої десантно-штурмової Галицької бригада ДШВ ЗСУ. Нагадаємо, що за три попередні концерти у 2023-2024 роках організатори зібрали майже 7 мільйонів гривень для українських військових. Кілька раз колектив проводив і благодійні концерти у Гарнізонному храмі, де було щоразу зібрано близько 100 тис. грн на потреби ЗСУ.

5 квітня пройшов концерт Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під назвою “Добродіяння”. Кошти з продажів події (75,000 грн) пішли на придбання комп’ютерної спецтехніки для аеророзвідки та вдалого планування і виконання роботи підрозділів, а саме 48-го окремого штурмового батальйону імені Номана Челебіджіхана та Центру спеціальних операцій “Альфа”.

Львівська національна філармонія - Як минув 2024 рік у Львівській національній філармонії

Рік фестивалів

Bach Contemporary-фестиваль пройшов на початку січня-2024 і вмістив найрізноманітніші 9 подій з музикою Баха.

Артдиректорка Олена Мацелюх розповіла: “Бах є актуальним і зараз. Ті мотиви, які ми чуємо в його творах, знаходять відгук у сучасних музичних стилях, наприклад, у рок-музиці, свінгу, джазі. Тому я вирішила не привʼязувати цей фестиваль суто до традиційного сприйняття музики Баха. Також не обмежувати фестиваль лише музикою одного Генія, а й залучати інших композиторів, популярну кіномузику. Це поєднання відомого з новим, доступного зі складним викликає у слухачів цікавість до другого також, руйнує барʼєр, що відділяє більшість людей від академічних концертів”.

За його прикладом Гендель звернувся до акваджогінгу, а Кейдж — до медитативних практик пізнання себе. Навіть сьогодні нам ще стільки невідомо про нього і водночас ми знаємо все необхідне! Вічно молодий цьогоріч відсвяткував своє 339-річчя.

Маратон нового й актуального бахівського мистецтва від артистів Львівської філармонії тривав з 21 по 24 березня. Шість подій вмістили головні твори Баха та його наступників від камерних п’єс до оркестрових композицій.

Львівська національна філармонія - Як минув 2024 рік у Львівській національній філармонії

На перетині весни та літа відлунав фестиваль, що з року в рік збирає у Львові наймайстерніших музикантів сучасності: 43-і Віртуози. Грандіозне відкриття 17 травня пройшло під знаком одного з провідних оркестрів філармонії — Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під батутою головного диригента Теодора Кухара. Концерт розпочався унікальною за своєю історією сюїтою з фолк-опери видатного сучасника Євгена Станковича «Цвіт папороті». Приєднався до оркестру і відомий чеський віолончеліст Іржі Барта. Його соло прозвучало у Концерті для віолончелі з оркестром сі мінор Едварда Елгара. А завершувала відкриття квінтесенція музичного хисту одного з найбільш знаних чеських композиторів Богуславі Мартіну — Симфонія №4.

 

Влітку 2024 у філармонії завершився VIII Відкритий міжнародний музичний маратон пам’яті Василя Сліпака. 

Відбулись п’ять концертів маратону пам’яті Василя Сліпака, а також 29 червня на могилі співака панахида його пам’яті. Програми концертів були зосереджені на симфонічній та камерній музиці як новітніх авторів, так і представників пізньоромантичної епохи. 

 

Влітку у філармонії відбулись три музичні фестивалі: VIII Міжнародний фестиваль літньої пори «Pizzicato e Cantabile», Х Міжнародний фестиваль «Музика в старому Львові» та ювілейний – ХХ Фестиваль Давньої Музики у Львові. Впродовж 6 концертних днів останнього було представлено 5 виняткових програм з творів українського та європейського Середньовіччя, Ренесансу, бароко й раннього класицизму. 

Восени відбувся 29-й Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»: 29 вересня по 8 жовтня пройшли 15 подій 10-денного маратону до яких знані колективи Львова, гості з Києва, Польщі й Німеччини приготували справжні твори-перлини, які нечасто лунають навіть на наших сценах. 

Крім цього, щорічно з успіхом Філармонія проводить Бахівський маратон, фестиваль Владислава Любомирського, фестиваль різдвяної пори «Bach Contemporary».

Вже вдруге у німецькому Кельні пройшов незвичайний фестиваль “Sounds of Ukraine”, де звучить українська музика для камерних складів. Артдиректоркою фестивалю є солістка Львівської національної філармонії Віоліна Петриченко. Фестиваль “Звуки України” є першим фестивалем української класичної музики в Кельні. Його унікальність полягає в тому, що він демонструє різні жанри української музики: слухачі змогли насолодитися подорожжю через репертуар з ХVIII століття і до наших днів, познайомитися з найвідомішими українськими композиторами, такими як Лисенко, Косенко, Барвінський, Скорик, Сильвестров і зможете доторкнутися до традицій святкування Різдва в Україні. Усі виступи відбуваються як благодійні концерти. У програмі взяли участь і два колективи філармонії: Terra Barocca та струнний квартет Phoenix. Другий сезон фестивалю складався з п’яти концертів. кожен з яких має свою унікальну тематику.

Філармонія онлайн

Наприкінці року YouTube-канал Філармонії досяг вражаючого рубежу — 6127 підписників! Канал був створений у 2011 році, та активне наповнення каналу розпочалось під час пандемії Covid-19. В той час філармонія впровадила успішну практику проведення прямих трансляцій. Поступово частота і якість відео зростала, а кількість прослуховувань усіх відео за цей час сягнула цифри 959 839.

Львівська національна філармонія - Як минув 2024 рік у Львівській національній філармонії

До вимог часу належить представництво концертних програм на широкий загал. Задля цього, використавши досвід пандемії (адже 2 роки філармонія вела відеотрансляції без публіки, або з обмеженою кількістю), у 2022 було запущено цикл онлайн-концертів, відеотрансляцій під назвою «Україна. Музи не мовчать». Після перших успішних виступів, наступні концерти спеціально створювались під проєкт «Муз», або ж навпаки, він поєднувався із запланованим на рік. На сьогодні проведено понад 170 трансляцій, охоплена аудиторія складає близько 170-180 тисяч слухачів з цілого світу. 

Оглядачка Марта Стецько стверджує: «Цей проєкт дав нове дихання українській культурі, яка з моменту повномасштабного вторгнення зазнала змін, адже тепер вона не лише про красу, а й про єдність, відвагу, опір та боротьбу».

Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії

Серед найбільш знакових подій колективу (натискайте на підкреслені слова, щоб довідатись більше):

  • успішне втілення проєкту «Диригенти. Українською», співпраця із молодими українськими диригентками – Наталею Кіричук та Поліною Лебедєвою
  • реалізація майстеркласів для молодих диригентів під керівництвом Теодора Кухара
  • продовження Сімейних концертів, які щомісяця збирають аншлагові зали зацікавлених дітей та дорослих
  • Історична перша гастрольна поїздка оркестру у Англію та виступи під батутою головного диригента Теодора Кухара. Також знакові виступи оркестру у Франкфурті, Братиславі
  • прем’єрне виконання творів українських композиторів: Концерт для фортепіано у трьох частинах Віктора Косенка (у співпраці з піаністкою Віоліною Петриченко), симфонія Всеволода Задерацького, Третя симфонія Богдани Фроляк

 

Релізи оркестру:

Запис «Bridge To Peace: Invocation» — композиції для віолончелі, сопрано та камерного оркестру американської композиторки Кім ді Шерман — здійснили музиканти Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії, камерний ансамбль «PREformances», на чолі з диригентом Бенджаміном Аланом Лоебом. Солістами виступили міжнародно відомі виконавці Елісон Черні та Віл Ліверман (вокал), Келлі Холл-Томпкінс (скрипка) та Пітер Зайденберг  (віолончель). Випущений лейблом «Lexicon Classics» запис є доступним за посиланням: https://bit.ly/3XiG9jB

Львівська національна філармонія - Як минув 2024 рік у Львівській національній філармонії

Рік тому, Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії на чолі з диригентом Сергієм Хоровцем спільно з українською скрипалькою американського походження Соломією Івахів записали диск колядок, аранжованих для скрипки та оркестру Богданом Кривопустом. Диск 8 листопада 2024 року оприлюднив один із найкращих міжнародних лейблів — NAXOS. У рецензії всесвітньо відомого медіа йдеться: «Якщо якась країна потребує різдвяного духу, миру та доброзичливості, то це Україна. Альбом «Українське Різдво» записували у листопаді 2023 року та січні 2024 року у залі Людкевича у Львові. Країна має давню традицію різдвяних колядок, мелодії та значення яких мають резонувати ще глибше сьогодні, коли вона бореться з російськими агресорами.

Українські фортепіанні концерти

Світові прем’єрні записи концертів для фортепіано Василя Барвінського та Віктора Косенка відкривають новий погляд на українські шедеври, які досі залишались у тіні історії. Диск записаний солісткою філармонії Віоліною Петриченко та опублікований наприкінці 2024 року у співпраці з Симфонічним оркестром Львівської філармонії під орудою Володимира Сивохіпа на знаменитому лейблі ARS Production. Цей альбом є даниною українській культурі та запрошенням до нового відкриття її багатої музичної традиції.

 

INSO-Львів

Концерт для скрипки з оркестром тв. 66 Томаса де Гартманна, записаний Академічним симфонічним оркестром INSO-Львів, солістом – Джошуа Беллом та диригенткою – Далею Стасевською увійшов до одного з найкращих альбомів класичної музики цього року за версією The Times та The Sunday Times.

Диск вийшов 16 серпня 2024 року на всесвітньо відомому лейблі Pentatone і вже здобув прихильність слухачів та увагу музичних професіоналів. Белл записав скрипковий концерт Гартманна у Варшавській філармонії з диригентом Далею Стасевською та відомим українським оркестром INSO-Львів, музиканти якого приїхали до Варшави здійснити цей запис. На диску також звучить Концерт для віолончелі з оркестром, що був записаний Меттом Хаймовіцем із Симфонічним оркестром Лейпцизького радіо MDR та диригентом Деннісом Расселом Девісом. 

Львівська національна філармонія - Як минув 2024 рік у Львівській національній філармонії

Оркестр також виступив із масштабним турне в Нідерландах: у містах Гарлем, Амстердам, Арнем, Ейндховен (жовтень 2024) та пройшов майстер-класи з підвищення майстерності у Фінляндії влітку.

Віртуози Львова

У 2024 році Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» виконав 28 різноманітних програм класичної, духовної та естрадної музики у філармонії, також колектив взяв участь у пʼяти міжнародних музичних фестивалях та розпочав серію вечорів присвячених 30-літтю заснування оркестру. 

Впродовж 2024 року з Академічним камерним оркестром співпрацювали диригенти: Олександр Дяченко, Володимир Сивохіп, Тарас Вергун, Мирон Юсипович, Наталія Стець, Парвіз Ях’яві, (Австрія) Юрій Літун, Вікторія Жадько, диригентка Роджер Махадін (США), Богдан Притула, Сергій Бурко,Вінсент Козловський, Юрій Бервецький та Юрій Скрипник.

Найяскравішими концертами року стали:

Тиха Молитва

Особлива програма світлої, ніжної, медитативної музики сучасних композиторів, яку оркестр разом з Камерним хором «Gloria» та солістами: Віоліною Петриченко та Степаном Сивохіпом представив під керівництвом диригента Володимира Сивохіпа. 

Тітова & Захаров

Вечір культових творів  — «Просвітленої ночі» Арнольда Шенберга та Подвійного концерту для фортепіано, скрипки та струнного оркестру Фелікса Мендельсона. Разом з Академічним камерним оркестром “Віртуозами Львова” їх виконали  відомі у Європі українські солісти — піаністка Катерина Тітова, Скрипаль Михайло Захаров та диригентка Наталія Стець.

Контрасти 30. Ювілейне Відкриття

Знакове поєднання двох ювілеїв – 30-ліття найстаршого в Україні фестивалю нової музики та три десятиліття оркестру «Віртуозів Львова». Під керівництвом Володимира Сивохіпа прозвучали твори композиторів, що стали творцями сучасної української музики: Валентина Сильвестрова, Мирослава Скорика, Євгена Станковича, Юрія Ланюка, Олександра Козаренка та Ігоря Щербакова.

Академічний інструментальний ансамбль солістів “Високий Замок”

 Для ансамблю «Високий Замок» концертний 2024 рік був успішним та насиченим різноманітними творчими пошуками та здобутками, цікавими концертами та неординарними мистецькими подіями.

У концертному залі Станіслава Людкевича Львівської національної філармонії відбувся цілий ряд резонансних концертів, серед яких:

  • різдвяний проєкт «Радуйся» (10 січня, учасники- ТанцТеатр «Життя», І.Доля, вокальний ансамбль «Квіти», О.Томків-Верхоляк-Томків, І.Ключковська, О.Фенюк, В.Понайда, В.Голубнича, танцювальний ансамбль «Смайлики»),
  • проєкт, присвячений В.Івасюку «У долі своя весна» (27 травня, учасники – В.Зінкевич, ТТ«Життя», З.Карач, «FJ»-band, О.Томків-Верхоляк, І.Доля, А.Чубінська),
  • проєкт до Дня Незалежності України «Пісні мого дому» (25 серпня, учасники – ТТ«Життя», О. Томків-Верхоляк, І. Доля, П. Радейко, П. Табаков, Андрій Хавунка, Анастасія Хавунка, Н.Грановська),
  • проєкт «Мелодії з ароматом кави», яким ансамбль «Високий Замок» відкрив свій ювілейний 25-й концертний сезон у стінах Львівської Національної філармонії (15 вересня, учасники – І. Доля, О.Томків-Верхоляк, В. Понайда, М.Стоколяс, А.Хавунка, ТТ «Життя»)

А також ювілейні концерти:

  • «Якщо любиш Україну» до 70-ліття композитора В. Камінського
  • «Микола Петренко. Назавжди молодий» до 99-ліття від дня народження видатного львівського поета Миколи Петренка
  • «Танго кохання» до 115-річчя А.Кос-Анатольського
    Цьогоріч ансамбль «Високий Замок» взяв участь у різдвяному фестивалі «Летіла птаха» (21 січня, церква Різдва Пресвятої Богородиці), у фестивалі «Бах. Маратон» (23 березня, зал Людкевича) та «HONEY Music» (19 липня, м.Луцьк).

Ансамбль плекає стосунки як з різними інституціями, так і з церковними громадами.
14 січня та 28 квітня відбулися два великі концерти у Гарнізонному храмі св.ап. Петра і Павла:
– 21 січня у церкві Івана Богослова с.Суховоля
– 28 січня у церкві св.ап.Петра і Павла.

Велику увагу «Високий Замок» приділяє музичному вихованню дітей, підготувавши для численних концертів пізнавальні програми:

  • «Розповідь про музичні інструменти»,
  • «Весела мандрівка»,
  • «Подорож країнами Європи»,
  • патріотичну програму «Борітеся-поборете».

Тісна співпраця налагодилася з дитячим вокальним ансамблем «Квіти» Лапаївського ліцею, який часто бере участь у концертних програмах «Високого Замку», що дає дітям справжнє «відчуття сцени».

Не забувають музиканти ансамблю також про дітей з особливими потребами:

  • 2 лютого, святковий концерт у сиротинці «Родинний Дім «ПОКРОВА» (учасники – О.Фенюк, О.Томків-Верхоляк, І.Ключковська),
  • 29 квітня, концерт у навчально-реабілітаційному центрі «ЛЕВЕНЯ».

Ансамбль займає активну громадянську позицію, беручи участь у концертах на підтримку ЗСУ, серед них:

  • 21 червня «Свято музики у Львові», центральний атріум Victoria Gardens, доброчинний концерт-збір коштів для наших захисників на лікарські засоби від укусів комах;
  • 30 червня, м.Новояворівськ, концерт у підтримку проєкту PROSTIR 4.5.0. для осіб з порушеннями опорно-рухового апарату;
  • 10 грудня, Народний Дім, с.Зимна Вода, святковий концерт до дня ЗСУ та дня волонтера.

Ансамбль «Високий Замок» пропагує українську культуру також і за кордоном у Німеччині (1-3 січня, Баварія, Weissenstadt, Wunsiedel, Bischofswerda) та у Польщі (23 листопада, Янув Любельський, Польща, Будинок культури).

У липні Академічний інструментальний ансамбль солістів «Високий Замок» разом з солісткою Ольгою Томків-Верхоляк виступили у Дніпрі перед військовослужбовцями військової частини Т0910. Щоб підтримати захисників України, музиканти представили програму з українських та світових інструментальних та вокальних хітів.

Львівська національна філармонія - Як минув 2024 рік у Львівській національній філармонії

5 жовтня о 19:00 у межах 30. Міжнародного фестивалю сучасної музики “Контрасти” відбулася презентація унікального проєкту з назвою «Дух, віддих, дихання і подих», флейтистки Наталії Кожушко-Максимів, що стала переможницею Гранту Президента для молодих митців. Музична програма була інспірована роллю дихання при грі на флейті і значенням усвідомленого підходу в цьому процесі. 

17 жовтня у Львівській національній філармонії відкрився новий виставковий простір під назвою «ФілАрт» у Фоє. Його першою довгоочікуваною подією стало відкриття масштабної міжнародної акварельної виставки в рамках проєкту «Моє серце з тобою». Друга виставка відбувається зараз: в період зимових різдвяних свят в грудні та січні щодня, окрім понеділка доступна його персональна виставка «Світло Різдва», яка стане частиною святкової атмосфери міста.

Львівська національна філармонія - Як минув 2024 рік у Львівській національній філармонії

У 2024 році Львівська національна філармонія анонсувала ювілейну, десяту едицію міжнародних майстеркласів сучасної музики! За минулі дев’ять років проведення заходу учасниками стали понад 50 молодих композиторів, що тепер стали відомими на весь світ митцями й становлять середнє покоління української музичної еліти. Як і раніше, головним завданням цієї ініціативи є активізувати й підтримати творчу молодь у її креативних починаннях. На майстеркласах заохочується ситуація постійної тісної комунікації та обміну досвідом між менторами та учасниками. Обрані 5 учасників з України після щоденних занять із менторами, консультацій і репетицій з виконавцями представлять нові твори для камерного ансамблю Ensemble Nostri Temporis, концертне виконання яких стане результатом проєкту 23 лютого 2025 року.

Львівська національна філармонія - Як минув 2024 рік у Львівській національній філармонії

Памʼятайте, що за адресою вул. Скорика, 7 на вас завжди чекатиме цілий спектр подій від сольних імпрез до масштабних симфонічних заходів. 

Музика промовляє до кожного з нас по-своєму, — бо є універсальним способом глибоко відчувати.  Відкривайте своє серце і оберігайте сокровенні миті життя, проведені поруч з найдорожчим.

Дякуємо Збройним Силам України за можливість працювати!

Львівська національна філармонія - Як минув 2024 рік у Львівській національній філармонії

 

Поділитись


Популярне

14.08.2024 Анонси

Сходинка до оркестру

Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...

18.09.2024 АнонсиМедіа

Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі

30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...