З 27 по 31 липня пройшли яскраві концерти-перформенси фестивалю “Pizzicato e Cantabile”. Заснований 8 років тому відомою українською органісткою, солісткою Львівської національної філармонії Оленою Мацелюх, фестиваль щороку збирає в залі не тільки шанувальників класичної музики, а й затятих меломанів.
Цьогорічний фестиваль “Pizzicato e Cantabile” мав на меті об’єднувати – на фестивалі українську музику виконували не тільки українські музиканти, але й друзі, що приїхали підтримати Україну, а залу наповнило звучання найвідомішого у світі семплованого органу Собору Нотр-Дам де Парі. Всі події фестивалю відбувалися під відомим гаслом – “Єдність в різноманітті”, гаслом Євросоюзу.
Розпочав фестиваль вечір величної духовної музики та величного звучання семплованого органу Нотр-Даму де Парі. У виконанні Олени Мацелюх та Ольги Стрілецької прозвучали сакральні композиції Сезара Франка, Ріхарда Вагнера, Петеріса Васкса та інших.
У програмі від скрипальки Марти Гереги та піаніста Юрія Данилова – лунала музика зламу епох, коли частина композиторів все ще плекала романтичні ідеї, але вже передчувались великі зміни. В програмі були твори Віктора Косенка, Антоніна Дворжака та Сезара Франка.
Концерт відомого французького органіста-віртуоза Жана-Марі Леруа, одного з кращих органістів свого покоління, виконавця, що ось вже не перший рік приїздить з концертами в Україну. Цього року в дуеті з Леруа також грала львівська піаністка Христина Бенюк. Програму з класичного органного репертуару доповнила музика українського композитора, Дмитра Бортнянського.
Вечір музики, що була засвідчена в репертуарі Короля Фрідріха Великого у виконанні відомих солістів – флейтиста Юрія Шутка та піаністки Марії Віхляєвої. Розкішна музика епохи бароко століттями не втрачає своєї актуальності. А її вишуканість, ідеальна збалансованість та стиль справді заслуговують королівського виконання!
Екватором фестивалю став вечір музики доби романтизму. Емоційної, експресивної та нестримної, як сама людська душа. У виконанні піаністів Віталія Дворового та Христини Бенюк прозвучали справжні перлини дуетного репертуару – Фантазія фа-мінор Франца Шуберта, вишукані та блискучі, натхненні найпрекраснішими почуттями вальси Макса Регера та віртуозні Варіації Йоганнеса Брамса на тему Роберта Шумана.
Чотири пори року та Йоганн Себастьян Бах
Оригінальне прочитання творів Йоганна Себастьяна Баха та Ференца Ліста запропонували Олена Мацелюх, Марта Герега та Ольга Стрілецька. Вечір відкрив Концерт для двох органів до-мінор в перекладі для органу та фортепіано Й.С.Баха, до якого згодом долучились віртуозні Фантазія і фуга на тему BACH Ференца Ліста, легендарна Токата і фуга ре мінор Й. С. Баха та, звісно ж, улюблені для багатьох «Чотири пори року» Антоніо Вівальді, які прозвучали у транскрипції для скрипки й органа.
В передостанній вечір фестивалю звучала музика видатного вчителя – Бориса Лятошинського та його не менш геніального учня – Валентина Сильвестрова. Програму, що поєднала в собі відображення світів композиторів представили скрипаль Борис Коблик та піаністка Єва Куліковська.
Передостання подія фестивалю стала м’яким та теплим вітанням з сонячної Іспанії. Цього разу гру постійного учасника фестивалю – Андрія Остапенка доповнило звучання флейти у виконанні Наталії Кожушко-Максимів. Особливим доповненням вечора стали вугілля, соус та сангіна – живописні техніки, які в руках художниці Ольги Куц візуалізували експресію класичної іспанської гітари.
Фінал фестивалю занурив в атмосферу улюблених кінофільмів та мюзиклів. У виконанні солістів фестивалю Олени Мацелюх, Віталія Дворового, Христини Бенюк, Ольги Стрілецької, Ігоря Мацелюха та Маріанни Лаби на концерті-перформансі прозвучали відомі мелодії з мюзиклу “Привид опери”, кінофільмів: “Інтерстеллар”, “Амелі”, “Пірати Карибського моря” та інших. А особливу атмосферу фільмів створив відеомепінг від Євгенія Герзанича.
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Благодійна виставка «Моє серце з тобою»
Вона поклала початок оновленому