Згадуючи 2022 рік у філармонії - Львівська національна філармонія

Згадуючи 2022 рік у філармонії

11.01.2023
Опис

Римський політик та оратор Марк Туллій Цицерон казав «Inter arma silent Musae» “Коли говорять гармати – музи мовчать” Ці слова цитують вже далеко не першу війну і в них дійсно є велика частка правди. Однак Україна довела, що наші музи не мовчать. Вони оберігають та повертають культурну спадщину, стають потужним рупором подій в Україні для всього світу. Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика попри російську агресію вже в квітні відновила свою роботу. 

Концерти та фестивалі

За 2022 рік Львівська Національна філармонія ім. М. Скорика провела більше 500 концертів, які відвідали понад 100000 слухачів!  

Присутніми на яких були не тільки постійні відвідувачі філармонії, а й люди, які змушені були покинути рідні міста та опинились у Львові. За рік філармонію відвідали понад 5000 внутрішньо переміщених осіб, для яких було проведено 95 концертів. Філармонія стала місцем спокою та гармонії, а також осередком української музики, оскільки на більшості концертів звучали твори українських композиторів різних генерацій: Максима Березовського, Дмитра Бортнянського, Миколи Лисенка,  Василя Барвінського, Віктора Косенка, Бориса Лятошинського, Мирослава Скорика, Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова, Богдани Фроляк, Богдана Сегіна.

Впродовж року відбулись традиційні фестивалі –  41 Міжнародний фестиваль “Віртуози”, який пройшов під гаслом “Музи не мовчать”, 19-й Міжнародний фестиваль Давньої музики у Львові, 7-й Міжнародний фестиваль “ “Pizzicato e Cantabile”,  9-й Міжнародний фестиваль “Музика в старому Львові”, Міжнародний музичний фестиваль «Великі Творці – Роман Палестер», 28-й фестиваль “Контрасти”, Фестиваль імені Владислава Любомирського

Львівська національна філармонія - Згадуючи 2022 рік у філармонії

Проєкти

Однією з ключових подій року для філармонії стало 120-річчя Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії  та підготовка до гастрольного туру “Бачити і чути Україну” Сполученими Штатами Америки, де заплановано 37 подій у 20-ти штатах Америки.

Львівська національна філармонія - Згадуючи 2022 рік у філармонії

Також відбулись такі проєкти:

“Україна–2022. Музи не мовчать” — проєкт, що зародився це серії онлайн-концертів  на підтримку українських музикантів під час російської воєнної агресії.

Проєкт надає безоплатну можливість для всього світу переглядати концерти на офіційному YouTube-каналі Львівської філармонії. Водночас пропонуючи слухачам з-за кордону надавати благодійну фінансову допомогу українським музикантам, які залишилися в Україні. 

За рік в рамках проєкту відбулись три повномасштабні фестивалі: 41. Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози», ХІХ Міжнародний Фестиваль Давньої Музики з  підназвою — «На вістрі часу» (9-14 серпня), один з найстаріших та наймасштабніших українських форумів сучасного мистецтва, 28 “Контрасти”.

Львівська національна філармонія - Згадуючи 2022 рік у філармонії

Відбулись особливі події на перетині жанрів та мистецтв: музично-літературний вечір “Поміж сирен”, електроакустичний театралізований перформанс “Голоси”, перформанс-прев’ю художньої виставки, Музична резиденція, симпозіум та воркшоп у Кельні (Німеччина): результат міжнародної співпраці матиме вплив й на майбутнє ХХ Фестивалю Давньої Музики у Львові.

Великим внеском стали також регулярні ютуб-трансляції, завдяки яким зросли охоплення каналу. Поступово частота і якість відео зростала, а кількість прослуховувань усіх відео за цей час сягнула цифри 586 839 .

Сьогодні на каналі філармонії ви можете переглянути різноманітні концерти з фестивалів та проєктів, що відбулись в останні роки. Міжнародний фестиваль сучасної музики “Контрасти”, проєкт “Україна-2022. Музи не мовчать”, Міжнародний Фестиваль Давньої Музики у Львові, Конкурс молодих вокалістів імені Василя Сліпака, Перший Всеукраїнський Конкурс імені Мирослава Скорика, “Pro et Contra. Сцена нової музики” та інші філармонійні заходи зручно погруповані в розділі “Списки відтворення”. В розділі “наживо” можна прослідкувтаи за анонсами майбутніх прямих етерів. На каналі — 661 відео, 343 прямі трансляції.

Львівська національна філармонія - Згадуючи 2022 рік у філармонії

“Львів зустрічає” — соціальний проєкт, метою якого стало допомогти адаптуватись, відволіктись та краще познайомитись з містом внутрішньо переміщеним особам. “Львів зустрічає” – це 6 концертів за участі львівських солістів та колективів. В рамках проєкту заходи з залученням музики відбувались не тільки в Концертному залі ім. С. Людкевича, а на різноманітних львівських локаціях (парках, скверах тощо).

Львівська національна філармонія - Згадуючи 2022 рік у філармонії

«Ремінісценції.UA»  – проєкт організований танцтеатром “Життя” спільно з філармонією. Метою стало за допомогою мистецтва повернути українцям втрачені сторінки власної історії, Проєкт складається з 10 новел, у кожній з яких: рух, слово, музика, перформанс, фото- та відеохроніка, відеоінсталяції сплітаються воєдино. У проєкті використані твори українських композиторів: Богдана Весоловського, Анатолія Кос-Анатольського, Ярослава Барнича, Володимира Івасюка та інших.

Львівська національна філармонія - Згадуючи 2022 рік у філармонії

6-й Міжнародний маратон пам’яті Василя Сліпака “W LIVE”, події якого відбувались в Україні, Франції та Швейцарії. Солістами шести подій стали відомі українські виконавці: Оксана Рапіта, Мирослав Драган, Денис Литвиненко, Богдана  Півненко, а також французька співачка, яка активно підтримує Україну Серін де Лабом.

Львівська національна філармонія - Згадуючи 2022 рік у філармонії

Дитячі концерти. Серія родинних концертів була створена філармонією разом з  Центром музичного розвитку «Tempo». Незмінними учасниками подій є Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії, диригент – Сергій Хоровець та ведучий – Олег Пригода.  Концерти із циклу сімейних тривають менше години в передобідній час, а теми спеціально підібрані для дітей віком 1-6 років. Сімейні концерти – це веселе та доступне перше знайомство з класичною музикою,  а також гарна можливість провести час з родиною!

Львівська національна філармонія - Згадуючи 2022 рік у філармонії

Допомога

Від початку повномасштабної війни  Львівська філармонія стала волонтерським хабом, який продовжує свою роботу і надалі. Забезпечує ліками, а також зібрали кошти на реанімобіль, який укомплектували та відправили на гарячу точку. Волонтерська діяльність розгорнулась під керівництвом Академічного симфонічного оркестру «ІNSO-Львів» (International Symphony Orchestra) Львівської національної філармонії.

Впродовж усього року активно працювали, давали концерти та гастролювали всі колективи філармонії:

Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії – колектив відзначив своє 120-річчя, підготував насичені гастрольні програми, волонтерив, популяризував українську музику на гастролях. Тільки в стінах філармонії за рік відбулись понад 40 виступів.

Львівська національна філармонія - Згадуючи 2022 рік у філармонії

Академічний симфонічний оркестр «ІNSO-Львів» (International Symphony Orchestra) Львівської національної філармонії – окрім потужних концертних програм колектив також активно допомагав ЗСУ, саме під керівництвом Інсо-Львів у філармонії розгорнувся волонтерський штаб. Важливою для колективу подією став гастрольний тур містами Нідерландів Співорганізатором і диригентом в турі є голландський маестро Раймонд Янссен, засновник агенції CADENZA European Art Productions. На сьогодні вже було зіграно 12 концертів в таких містах: Амстердам, Роттердам, Ейндховен, Гронінген, Харлем, Арнем, Бреда, Херлен, Гаага. Попереду ще 7 концертів в Гаазі. На крайньому концерті в Гаазі був присутній Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Нідерланди.

Львівська національна філармонія - Згадуючи 2022 рік у філармонії

Академічний камерний оркестр “Віртуози Львова”цього року оркестр особливо зосередився на музиці українських композиторів та підтримці музикантів, які втратили рідні сцени, зокема оркестру Маріупольської камерної філармонії. Спільно з камерним оркестром Маріупольської камерної філармонії восени відбулися гастролі та виступ на чолі з диригентом – Василем Крячком.

Львівська національна філармонія - Згадуючи 2022 рік у філармонії

Академічний інструментальний ансамбль “Високий замок” –  спільно з Танцтеатром “Життя” розпочав новий проект  «Ремінісценції.UA», колектив був активним учасником міських подій: виступи  у Львівському палаці мистецтв, Національному українському  драматичному театрі ім. М. Заньковецької

.Львівська національна філармонія - Згадуючи 2022 рік у філармонії

Танцтеатр “Життя”  – музичні вистави та проекти театру стали незабутнім дійством для глядачів філармонії. Також театр став організатором історичного проєкту “Ремінісценції.UА”.Львівська національна філармонія - Згадуючи 2022 рік у філармонії

 В час війни одним з найважливіших обов’язків музикантів стає підтримка постійної уваги світу до ситуації в їх країні, тож гастролі та виступи в інших країнах, виконання української музики стає як ніколи на часі. В 2022 році колективи Львівської національної філармонії здійснили 25 виступів у Польщі, 13 в Німеччині, 19 у Нідерландах, 3 у Швейцарії, 2 у Словаччині, 2 в Чехії, а також виступ у Грузії.

Львівська національна філармонія - Згадуючи 2022 рік у філармонії

Поділитись


Популярне

14.08.2024 Анонси

Сходинка до оркестру

Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...

18.09.2024 АнонсиМедіа

Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі

30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...